Блог

Як зібрати базу email-адрес для розсилки: 7 ефективних способів

2 лютого 2023 р.

Як зібрати базу email-адрес для розсилки: 7 ефективних способів #1

Email-розсилки — корисний та практично незамінний інструмент для онлайн-бізнесу. За допомогою email-розсилки можна вибудовувати та підтримувати довготривалі стосунки з клієнтами, збільшити впізнаваність бренду або генерувати ліди.

Одні з основних кроків у запуску email-кампанії — збір бази підписників. Важливо, щоб у базі були не просто випадкові люди, а саме ваша цільова аудиторія. У статті розповімо, як зібрати базу email-адрес самостійно та за допомогою спеціальних програм.

Де взяти адреси електронної пошти для розсилки

База для email-розсилок безперечно важлива, але насамперед ви мали розбиратися у видах розсилок та продумати план кампанії. Щоб більше дізнатися про типи розсилок, показниках їхньої ефективності та сервісах для розсилки електронних листів, радимо ознайомитися з нашим гайдом по email-розсилкам.

Також важливо прибрати ризик фактор, через який листи будуть потрапляти в спам. От кілька причин, за яким це може трапитися:

 • ви відправляєте листи незацікавленої аудиторії;
 • листи не несуть ніякої користі читачу, а тільки нав’язливо рекламують продукт;
 • ви не розумієте, як міксувати види поштових розсилок та постійно відправляєте однотипний, нецільовий контент.

Щоб розсилка приносила бажані результати та допомагала бізнесу, краще відмовтеся від ідеї купляти готову базу email-адрес та зберіть її самостійно. По-перше, у покупних базах можуть бути все неактуальні контакти. По-друге, ви фактично будете відправляти листи холодній аудиторії, котра ще жодного разу не зіштовхувалась з вашим продуктом та брендом, а це ризик потрапити в спам.

Як саме зібрати свою базу контактів, ми розглянемо далі та поговоримо про 7 найбільш ефективних способів.

Спосіб №1: Запропонуйте вигоду в обмін на email-адресу

Якщо хочете отримати контакти користувачів, дайте їх щось навзаєм. Це можу бути:

 • безкоштовний вебінар, чек-ліст, навчальні матеріали;
 • запрошення на закритий розпродаж;
 • промокод, знижка, подарунок за підписку.

Спосіб №2: Поп-ап, банери, форми збору контактів

Найпростіший спосіб збору контактів — це попросити користувача залишити свою email-адресу. Під час розміщення форми збору даних або hello-bar (невеликий банер нагорі сторінки), приділіть увагу оформленню. Дизайн повинен бути креативним, ефектним, але ненав’язливий. Коротко розпишіть зиск, котрий отримає користувач, якщо погодиться на вашу розсилку: корисні статті, знижки, останні новини, тощо.

Користувач повинен мати можливість закрити банер – пам’ятайте про це, коли розміщуєте заклик до дії на сайті. Реклама, котру не можна приховати відвертає відвідувачів та псує враження про ваш бренд.

Спосіб №3: Гостьовий постинг

Не нехтуйте можливістю писати гостьові блог-пости. Це шанс поділитися експертною думкою та привернути нову аудиторію.

Як це працює: знаходите платформу, котра готова розмістити вашу статтю, пишете цікавий блог-пост, додаєте туди заклик до дії, отримуєте підписки на розсилку. Звісно, доведеться витратити час на написання якісного контенту, щоб зацікавити читачів.

Спосіб №4: Підписка під час оформлення замовлення

Покупці звикли вводити стандартні дані під час оформлення замовлення: ім’я, прізвище, адресу замовлення, номер телефону та адресу електронної пошти. Тобто, якщо вони вже ввели всю необхідну інформацію, ваше завдання – запропонувати їм отримувати від вас листи. Для цього додайте кнопку “Підписатися на розсилку” (або варіації “Підписатися на знижки”, “Підписатися на новини”) поруч з формою оформлення замовлення.

Спосіб №5: Реклама

Якщо у вас є акаунт у соціальних мережах (Instagram, YouTube, Facebook), рекламуйте свою розсилку там. Також це можна робити на тематичних форумах. Наприклад, на форумі обговорюють питання, в якому ви можете поділитися експертною думкою. Зробіть це, а разом з тим згадайте, що користувачі можуть підписатися на розсилку та отримати ще більше корисної інформації.

Спосіб №6: Збір контактів у чаті на сайті

Якщо у вас на сайті немає чату, де відвідувачі можуть поставити запитання, встановіть його. Підійде будь-який зручний сервіс: HelpCrunch, LiveChat, Intercom, тощо.

Користувачі часто використовують такі чати, щоб ставити питання, які їх цікавлять. Запропонуйте їм отримати відповідь на пошту. Після того як клієнт залишив свій контакт, запитайте, чи хочу він підписатися на розсилку. Такий діалог можна задати у налаштуваннях онлайн-чату.

Спосіб №7: Партнерські розсилки, реферальні програми

Партнерська розсилка гарна, якщо аудиторія потенційно зацікавлена у вашому товарі. Наприклад, у вашій ніші є компанії з готовою базою email-адрес. Ви пропонуєте цій компанії партнерство, згідно з яким взаємно використовуєте підписників один одного (відправляєте імейли).

Переваги такої угоди: це безкоштовно, обидві компанії отримують нове джерело лідів, а підписники – ще більше знижок, корисної інформації та спецпропозицій.

Привертати нових підписників можна за допомогою реферальних програм. Щоб зацікавити користувачів брати участь у них, запропонуйте бонуси за те, що вони поділяться реферальним посиланням.

Програми для парсингу e-mail

Збирати бази адрес можна з відкритих джерел, таких як: соціальні мережі, онлайн-довідники, форуми, дошки оголошень та тематичні сайти. Для цього використовують спеціальні програми для парсингу.

Парсинг – це процес вилучення контактних даних з відкритих джерел. Ви можете власноруч обрати сотні сторінок та копіювати звідти адреси, а можете запустити парсер, котрий за кілька секунд збере контакти з сайтів.

Програма сканує одне або декілька джерел (у залежності від заданих параметрів) та знаходить всі рядки, що мають символи @, “email”, “com”, “ua”, тощо.

Якщо вас цікавить такий спосіб збору контактів, зверніть увагу на наступні сервіси для парсингу та їхню цінову політику:

 • Skrapp.io – ціни варіюються від 49 доларів до 299, залежно від кількості адрес в місяць;
 • Hunter.io – безкоштовний тариф пропонує верифікацію 50 контактів на місяць, найдорожчий 399 доларів – 60 000 адрес;
 • Scrapebox Email Scraper – разовий платіж 97 доларів;
 • Email Extractor – безкоштовне розширення для Google Chrome;
 • Aeroleads – щомісячний платіж від 49 до 499 доларів залежно від тарифу.

Основні переваги програм для збору email-адрес:

 • це швидкий спосіб пошуку контактів;
 • ви можете вказати кілька сайтів, з яких програма буде брати контакти;
 • зібрані дані можна автоматично сортувати та структурувати у будь-якій зручній таблиці (Word, Google Docs, TXT, тощо);
 • програми забезпечують масовий пошук email-адрес за ключовими словами, країнами та іншими категоріями;
 • є функція автоматичного розпізнавання валідних адрес, підтверджених користувачами;
 • видалення дублікатів;
 • за допомогою кількох інструментів можна знайти не тільки адреси, але і номери телефонів.

Недоліки парсингу:

 • часто антиспам-сервіси або поштові провайдери розміщують на сайтах адреси-пастки, щоб запобігти масовий парсинг та покупку баз email-адрес. Якщо хоч одна така адреса опиниться у вашій базі даних, розсилка може потрапити в спам;
 • оскільки адресат не давав згоди на розсилку, вірогідно, що він відправить лист у спам, відсоток скарг на розсилку стане вищими. Якщо показник перевищить 0,5%, поштова скринька буде автоматично відправляти листи з вашого домену в спам;
 • якщо ви запустите розсилку на кілька тисяч отримувачів, а зазвичай ви відправляєте листи, скажімо 500 адресатам, поштова скринька розцінить це як спам.

Жодна програма збору email адрес не гарантує збільшення лідів. Якщо ви відправляєте листи рандомним користувачам, котрі не давали згоди на вашу розсилку, ви ризикуєте зіпсувати репутацію бренду. Шансів отримати результат від email-кампанії набагато більше, якщо адресати добровільно погодилися отримувати листи від вас.

Faq

Чому важлива база email-адрес для розсилки?

База email-адрес важлива для більшої ефективності розсилки: листи на поштові скриньки вашої цільової аудиторії дозволять підвищити результативність, збільшити кількість продажів чи переходів.
 

Які існують способи зібрати базу email-адрес?

Всього існує 7 способів: 
Запропонуйте вигоду в обмін на email-адресу: безкоштовний вебінар, чек-лист, навчальні матеріали.
Форми збору контактів: попросити користувача залишити свою email-адресу.
Гостьовий постинг: пишете цікавий блог-пост, додаєте туди заклик до дії, отримуєте підписки на розсилку.
Підписка під час оформлення замовлення: додайте кнопку «Підписатися на розсилку» поруч з формою оформлення замовлення.
Реклама: рекламуйте розсилку в Instagram, YouTube, Facebook.
Збір контактів у чаті на сайті: запропонуйте клієнтам отримати відповідь на пошту.
Партнерські розсилки, реферальні програми: запропонуйте іншій компанії партнерство.

Як зберігати базу email-адрес та керувати нею?

Зверніть увагу на сервіси для парсингу (Skrapp.io, Hunter.io, Scrapebox Email Scraper, Email Extractor, Aeroleads). Зібрані дані на цих сервісах можна автоматично сортувати та структурувати у будь-якій зручній таблиці: Word, Google Docs, TXT тощо.