Блог

Просування сайту в соціальних мережах: платні та безкоштовні методи

24 березня 2021 р.

Просування сайту в соціальних мережах: платні та безкоштовні методи #1

Поняття просування сайту зазвичай асоціюється з SEO та контекстною рекламою. Але є ще один канал просування, який допомагає бізнесу привертати аудиторію потенційних клієнтів. Мова піде про соціальні мережі. У матеріалі ми розповімо про те, як рекламувати сайт у соціальних мережах платними та безкоштовними методами.

З чого почати просування

Щоб розкрутити сайт, не важливо, самостійно або за допомогою спеціалістів, треба знати основні етапи просування:

 • аналіз цільової аудиторії,
 • створення акаунту, його «прокачування»,
 • розробка та реалізація контент-плану,
 • реклама сторінок компанії,
 • аналіз ефективності, оптимізації обраної стратегії.

Також перед стартом просування важливо визначити й основні цілі. Їх може бути кілька:

 • підвищення впізнаваності бренду,
 • привертання на сайт трафіку,
 • лідогенерація,
 • збільшення прибутку,
 • підвищення залученості,
 • формування спільноти,
 • збільшення кількості згадок у ЗМІ.

За самостійним просуванням іноді здається, що обрати одну соцмережу та зосередитися на ній – гарний варіант. Але справедливо це у тому випадку, якщо точно відомо, що цільова аудиторія є тільки в одній соціальній мережі.

Якщо ж поки не зрозуміло, яка соцмережа у пріоритеті у ЦА, то краще хоча б спочатку просувати сайт в усіх основних соцмережах: Facebook, YouTube, Twitter, Instagram, Tik Tok. А коли будуть перші результати — зосередитися на тих, які дають найкращий ефект.

Для створення комерційних акаунтів у соцмережах варто завести окремий e-mail та номер телефону, до яких і прив’язати профілі.

Також важливо пам’ятати, що якщо одразу почати пропонувати аудиторії соцмереж щось придбати, то результат буде майже ніякий. Тому краще спочатку сформувати спільноту об’єднану спільними інтересами, і тільки потім починати його монетизацію. У щойно створені спільноти можна запросити своїх знайомих, колег та клієнтів. Цей простий спосіб збільшення кількості підписників дозволить підвищити цінність спільноти в очах майбутніх користувачів.

Оптимізація сайту під соцмережі

Після того, як акаунти в соцмережах створені, необхідно «зв'язати» їх з сайтом. Для цього потрібно додати можливість легко ділитися контентом, опублікованим на ресурсі компанії. А також використовувати на сайті інструменти, які мотивуватимуть аудиторію підписуватися на ваші соцмережі. Розглянемо докладніше, як це зробити.

Додавання кнопки «Поділитися»

Кнопки «Поділитися» повинні бути на всіх сторінках, які можуть бути цікавими для користувачів соцмереж. За наявності такої кнопки відвідувач може за пару кліків опублікувати посилання на статтю у своєму акаунті, замість того щоб копіювати адресу сторінки, відкривати свій профіль, вставляти скопійоване посилання в пост на стіні або повідомлення знайомому.

Незалежно від того, на яких платформах у вас є акаунти, на сайт краще додавати кнопки «Поділитися» для всіх соцмереж. Практично в кожній соціальній мережі є вже готові плагіни, за допомогою яких легко додати соціальні кнопки на свій ресурс. Зазвичай, самі плагіни та документацію до них можна знайти на сайті соцмереж в розділі для розробників. Наприклад, у Facebook є російськомовні інструкції для всіх соціальних кнопок і віджетів. У LinkedIn є гайди як для готових плагінів, так і для самостійного налаштування шерингу, правда, тільки англійською.

Просування сайту в соціальних мережах: платні та безкоштовні методи #2

Приклад, як можуть виглядати кнопки шерингу на сайті

Також є спеціальні сервіси, наприклад, Share.pluso.ru або Usocial.pro. Вони допомагають одразу впровадити на сайт всі потрібні кнопки соцмереж. Це зручно, оскільки не потрібно витрачати час на пошуки коду та додавання кнопки для кожної платформи власноруч.

А якщо сайт зроблений на відомій CMS, то, швидше за все, для нього створені готові плагіни. Наприклад, такий інструмент є у WordPress. Щоб знайти плагін для репосту в соцмережах, потрібно:

 • Зайти в адмінпанель сайту та перейти у розділ «Плагіни».
 • Обрати опцію «Додати новий».
 • Вказати у рядку пошуку «Shares».
 • Обрати потрібні безкоштовні або платні плагіни.

Схожий функціонал є й у Joomla. Щоб встановити плагін соціальних мереж треба спочатку завантажити його, а потім іти за простим алгоритмом:

 • Перейти в розділ «Розширення» верхнього меню та у випадному списку вибрати «Менеджер розширень».
 • У вікні «Установка» знайти рядок «Обрати файл», у ньому вказати ім'я завантаженого на ПК плагіну та клікнути на кнопку «Завантажити та встановити».
 • Повернутися в розділ «Менеджер розширень» та ввімкнути завантажений плагін.
 • Обрати потрібні соцмережі та налаштувати зовнішній вигляд блоку.
 • Функціонал додавання блоків соціальних мереж є для Drupal, MODX та інших популярних CMS.

Налаштування віджетів соцмереж

Віджет - готове рішення, невелика програма, яка виконує одну-дві функції. У випадку з віджетами соцмереж, мова іде про такі можливості:

 • додати на сайт іконки соцмереж з посиланнями на ваші акаунти;
 • розмістити спливне вікно із закликом підписатися на профілі компанії;
 • плагіни коментарів: користувачі можуть залишати коментарі на вашому сайті, використовуючи свої профілі в соцмережах.

Завдяки таким рішенням можна перевести відвідувачів, що випадково зайшли на сайт зі сторінки пошуку, у підписників. Завдяки віджету соцмережі користувачі не тільки зможуть підписатися на спільноту. Вони отримають можливість ділитися посиланням на групу у своєму акаунті та в особистих повідомленнях, а також бачити, хто з їхніх знайомих підписаний на спільноту.

Про користь Open Graph

Розмітка Open Graph потрібна, щоб контент сайту, яким аудиторія ділитиметься в соцмережах за допомогою кнопок шерингу, коректно відбивався на різних платформах і привабливо виглядав у стрічці. Розмітку використовують безпосередньо на сторінках, де встановлені кнопки "Поділитися".

У розмітці Open Graph використовують такі стандартні теги:

 • og: title - заголовок сторінки;
 • og: description - короткий опис сторінки, розміщується під заголовком;
 • og: image - посилання на головне зображення до статті, новини, відео. Саме воно буде відбиватися в пості;
 • og: url - постійне посилання, яке буде пов'язане з цією сторінкою сайту.

Якщо не використовувати цей інструмент, то під час шерінгу соцмережа сама вирішить, який текст і картинку підтягнути. В результаті може вийти не дуже змістовно і красиво.

Контентне наповнення

Перший крок в роботі з контентом - докладний план. У ньому повинні бути записані теми публікацій на сайті, які потім будуть репоститися в соцмережі. Найкраще робити план докладним: вказувати дні тижня і час публікації, прописувати тему та основні тези тексту. Мінімальний термін, на який складається план - 2 тижні.

Просування сайту в соціальних мережах: платні та безкоштовні методи #3

Приклад контент-плану

Зазвичай в соціальних мережах використовується текстовий і візуальний контент. Звісно ж, картинка повинна доповнювати текст публікації, привертати увагу та подобатися цільової аудиторії. Саме тому не варто нехтувати послугами професійних фотографів і дизайнерів. Якщо можливості оплачувати їх немає, доведеться самостійно освоїти техніку створення візуалів до публікацій.

Основних видів контенту не так вже й багато. Треба навчитися працювати з кожним із форматів, а надалі вибрати те, що краще за все відгукується в аудиторії.

Продавальний контент

До цієї категорії можна зарахувати пости з переліком товарів та послуг, тексти про знижки, акції, розіграші. Такі тексти важливо доповнювати активним посиланням на сам продукт. Залежно від сутності пропозиції, це може бути посилання на конкретний товар, сторінку з описом акції, форму реєстрації на захід тощо.

У Facebook, LinkedIn, Twitter активні посилання можна додати прямо в пост. У Instagram - в шапку профілю або в історію (якщо у бізнес-аккаунту від 10000 підписників).

Контент, спрямований на з'ясування потреб ЦА

Для отримання швидкого зворотного зв'язку в соцмережах можна проводити опитування (особливо зручно для цього використовувати Instagram та Facebook) з варіантами відповідей, ставити відкриті питання. Також можна створювати конкурси, умовою участі в яких буде розгорнутий відгук про продукт або відповідь на питання про нього.

В Instagram для таких цілей зручно використовувати функціонал історій:

 • стикери опитувань (для відповідей «Так» чи «Ні»);
 • стикер питань (для розгорнутих відповідей);
 • стикер зі шкалою (наприклад, щоб дізнатися, наскільки милою є для користувачів картинка);
 • стикер тестів (для питань з кількома варіантами відповіді).

Просування сайту в соціальних мережах: платні та безкоштовні методи #4

У Facebook також є спеціальний функціонал для створення опитувань прямо в публікаціях.

Просування сайту в соціальних мережах: платні та безкоштовні методи #5

Контент, що нейтралізує заперечення

Потенційним клієнтам дуже важливо знати, що хтось вже скористався товаром або послугою і залишився задоволений. Покрокові керівництва, розвінчання міфів про продукт, практичні кейси також допомагають потенційному клієнту більше дізнатися про товар / сервіс і подивитися, як він працює на практиці.

Також корисно заздалегідь підготувати відповіді на часті питання клієнтів: це економить час і продавцю, і покупцю. Можна прописати FAQs у пості або записати відеовідповіді.

Просування сайту в соціальних мережах: платні та безкоштовні методи #6

Ще один корисний вид контенту під час роботи із запереченнями - огляди від користувачів.

Думки експертів і лідерів думок теж здатні зняти безліч питань і заперечень (особливо ефективні в цьому сенсі прямі ефіри, вебінари).

Контент, що залучає

У соціальних мережах чудово працюють конкурси, в яких в обмін на приз користувачі повинні самі генерувати контент. Також можна використовувати лайктайми, стопи в коментарях, подарунки найактивнішим передплатникам, обговорення якоїсь актуальної проблеми.

Наприклад, український маркетплейс Rozetka часто проводить розіграші продукції, яку продає на своїй платформі.

Просування сайту в соціальних мережах: платні та безкоштовні методи #7

Контент, яким хочеться ділити

Корисні чи розважальні матеріали - один зі способів привернути аудиторію потенційних покупців. Зазвичай добре поширюються чек-листи, лайфхаки, інструкції. З розважального контенту - можна створити свої маски Instagram, знімати тіктоки й обігрувати актуальну повістку в постах.

Репутаційний контент

Репутацію формують новини про події в компанії, список досягнень за період, інформація про участь в профільних заходах, отримання нагород, виступи співробітників компанії як експертів.

Наприклад, Interkassa у своїх соціальних мережах розповідає про участь в профільних виставках, благодійних проєктах, які підтримує, а також про партнерські проєкти.

Просування сайту в соціальних мережах: платні та безкоштовні методи #8

Експертний контент

Онлайн-інтерв'ю, подкасти, статті, інфографіка, аналітика, огляди ринку, інтелект-карти, експерименти та дослідження, – все це чудово працює на створення іміджу експерта в обраній ніші.

Наприклад, магазин доглядової косметики у своєму Інста-акаунті на прикладах конкретних продуктів розповідає, як діють на шкіру окремі компоненти, а також радить, як підібрати догляд для різних типів шкіри.

Просування сайту в соціальних мережах: платні та безкоштовні методи #9

Партнерський контент

Якщо ваш блог і сторінки в соцмережах вже мають активну аудиторію, але ви хочете залучити нових людей – пошукайте в суміжних нішах, з ким можна обмінятися читачами й отримати взаємний піар.

Зазвичай, це відбувається так: ви розміщуєте на своїх майданчиках інформацію про компанію-партнера, а вона робить те ж для вас. Матеріали публікуються з активними посиланнями та тегами профілів в соцмережах.

Безкоштовні способи просування в соцмережах

Оптимізація спільноти під пошукові запити

У кожної соцмережі, чи то Instagram чи Facebook, є вбудований алгоритм пошуку. Оптимізація сторінки та SMM-метрики (кількість користувачів, хто лайкнули та поділилися постом, кількість коментарів і тих, хто підписався) впливають на видачу в пошуку соцмережі.

Оскільки соцмережі не відкривають доступ до своєї статистики пошукових запитів, на допомогу прийде стандартний інструмент пошукової аналітики (Google Trends). Закономірності та тренди будуть загальними, тому знайдені ключові слова можна додати в назву й опис спільноти, а також використовувати їх в публікаціях.

Використання хештегів

У публікаціях варто використовувати хештеги, оскільки саме за ними в соцмережах подається тематичний пошук. Правильний вибір хештегів допоможе вивести публікації в топ за своєю темою. Хештеги можуть бути низько-, середньо-і високочастотними. Також вони діляться по тематиці - вірусні, географічні, брендові тощо. При цьому хештеги повинні бути релевантного змісту публікації.

Увага! Не рекомендується використовувати високочастотні хештеги зразок #fashion або #йога, оскільки такі публікації загубляться у величезній масі інших постів.

Для того, щоб отримати максимально точний результат, можна самостійно перевірити видачу тієї чи іншої соцмережі та відібрати хештеги.

Заохочування клієнтів знижками

Можна запропонувати клієнтам знижку на наступні товари та послуги, якщо вони напишуть про вас відгук в соцмережах, опублікують фото з хештегом компанії, згадають вас в особистому пості.

Якщо користувач залишив негативний відгук про сервіс, можна запропонувати йому додаткові послуги або подарунки. Таке ставлення до клієнтів побачать інші користувачі - його друзі та знайомі, які можуть зацікавитися і підписатися на групу компанії.

Взаємний піар, розіграші

Взаємопіар дозволить підвищити охоплення аудиторії, отримати нових підписників. Є різні види взаємопіару - проведення спільних розіграшів, взаємні лайки, репости, позначки в сторіс. Наприклад, магазин, що спеціалізується на продажу корисних продуктів, може домовитися про взаємопіар з акаунтами, які продають спортивний одяг.

Відстеження згадок про бренд, спілкування з клієнтами в соцмережах

Якщо клієнти згадали компанію або відзначили її у своїх публікаціях, на це потрібно звернути увагу, подякувавши за приємні слова. Коли відгук або публікація негативні, необхідно розібратися в ситуації, що склалася, запропонувати клієнту компенсацію, якщо він дійсно має рацію.

Підтримка активного спілкування на сторінці компанії

На своїй сторінці необхідно підтримувати активні обговорення, щоб зацікавити нових користувачів.

Теми треба вибирати цікаві для аудиторії, але такі, які не провокують на різкі висловлювання (наприклад, молодим батькам цікава тема здоров'я дітей, але тема вакцинації зазвичай призводить до образливих висловлювань, а-ось обговорення способів позбутися від колік – набагато нейтральніші).

При цьому необхідно переконатися в тому, що спільнота гідно виглядає, має привабливу аватарку і зображення в шапці.

Платні методи просування

За допомогою соціальних мереж можна отримати купу корисної інформації про своїх клієнтів: їхню стать, вік, регіон проживання, місце роботи, хобі та захоплення, інтереси. За допомогою зібраної інформації можна налаштувати якісний таргетинг, з прицілом на дійсно зацікавлену аудиторію, тим самим підвищити продажі.

Для того, щоб реклама в соціальних мережах принесла ще більше результатів, корисний піксель ретаргетингу. Це доданий на сайт фрагмент коду для моніторингу поведінки відвідувачів сайту. Завдяки пікселю можна побачити, які дії користувач здійснював на сайті, які розділи та статті його зацікавили. Після цього можна налаштувати показ рекламних оголошень в соцмережах на тих користувачів, які вивчали конкретні сторінки сайту.

Співпраця з блогерами та інфлюенсерами

Замовлення реклами у блогерів може коштувати суттєву суму, проте, якщо вдасться переконати інфлюенсерів у високій цінності свого продукту для їхніх підписників, то є шанс отримати рекламну інтеграцію безкоштовно (наприклад, в обмін на товар, без виплати гонорару блогеру).

Для початку варто «засвітитися» у блогерів з кількістю підписників від 1000 до 10000. Саме вони найчастіше готові працювати на умовах бартеру або за невелику винагороду. Крім того, аудиторія мікроінфлюенсерів не так розмита, як у мільйонників, і часто передплатники такого блогера набагато активніше реагують на рекламу.

Потім можна переходити до роботи з великими блогерами, послуги яких коштують дорожче. Можна запропонувати їм самостійно оцінити ваші товари та послуги, написавши про це пост, а можна дати ТЗ з готовим сценарієм огляду. Якщо продукт блогеру сподобається, то він буде зацікавлений у взаємовигідній співпраці, можливо, захоче стати амбасадором бренду.

Реклама в спільнотах з цільовою аудиторією

Необхідно визначити акаунти, групи та спільноти, де збирається найбільше ваших потенційних клієнтів, а потім домовитися про рекламу з адміністрацією спільноти. Зазвичай у таких спільнот є прайс на публікацію рекламних оголошень або на інші варіанти платного просування.

Під час складання рекламного оголошення в першу чергу слід акцентувати увагу на тому, яку актуальну проблему цільових користувачів розв’язує ваш продукт.

Також можна запропонувати знижку або інший бонус всім підписникам, а ось одразу просто хвалити компанію або товар не варто. Також приготуйтеся до можливого спілкування з користувачами під опублікованим рекламним матеріалом (не факт, що коментарі будуть тільки позитивними, тому варіанти коректних відповідей варто підготувати заздалегідь).

Таргетована реклама

Головна перевага таргета - те, що така реклама показується тільки відповідної за параметрами аудиторії, яка схильна зробити цільову дію (підписатися, купити, перейти на сайт). Тобто це - «прицільний постріл».

Ще одна перевага таргетированої реклами - можливість сегментувати аудиторію ще й під кожен сегмент створювати персоналізовані оголошення.

Є у таргета й обмеження - досить жорстка модерація. Якщо оголошення не відповідає правилам конкретної соцмережі, воно буде відхилено.

Таким чином процес просування сайту в соціальних мережах - комплексний, займає досить багато часу і вимагає вкладень. Але результат правильної розкрутки й того вартий: бізнес отримує лояльну аудиторію, нові та повторні продажі.

Faq

Які соціальні мережі найчастіше використовуються для просування сайтів?

Найчастіше використовують Facebook, Instagram та Twitter. Ці платформи є найбільш зручними для просування. Вони охоплюють величезну кількість людей, серед них обов’язково буде ваша цільова аудиторія.  
 

Які переваги надає просування в соціальних мережах

Основними перевагами є: відносно невелика ціна за рекламу, багато функцій для її налаштування; можливість охопити велику аудиторію потенцйних клієнтів; наявність безкоштовних методів просування; підвищення впізнаваності бренду.