Блог

Як збільшити впізнаваність бренду: Інструкція та ефективні стратегії

16 червня 2020 р.

Як збільшити впізнаваність бренду: Інструкція та ефективні стратегії #1

Впізнаваність бренду може здатися абстрактним поняттям, особливо для тих, хто звик покладатися на точні цифри. Тим не менш, дана тема актуальна серед маркетологів і викликає цікавість кожного, хто прагне досягти успіху у світі бізнесу. Наша стаття допоможе вам дізнатись, чому необхідно підвищити впізнаваність бренду і як краще це зробити.

Для чого необхідно підвищення впізнаваності бренду?

Коли цільова аудиторія знайома з продукцією компанії, таку компанію називають трендовою, гідною уваги чи популярною. Власники даного бізнесу отримують все: продажі, довіру клієнтів, високі рейтинги та перевагу серед конкурентів.

У світі, де люди покладаються на дослідження, статистику та думку інших, довіра до бренду – важлива складова успіху будь-якої компанії. Коли назва компанії на слуху, покупці з більшою вірогідністю будуть асоціювати з нею певний продукт чи послугу. Відповідно, повторні покупки будуть частіше, а розрив між довірою до бренду та лояльністю клінета – питання часу.

Реклама – рушій прогресу. Так казали раніше, але дане твердження актуальне і досі, тому що лише деякі розбираються у товарах, які вони купують. Обираючи новий гаджет, мало хто відрізнить продукцію Apple від Xiaomi, але в підсумку, купують таки Apple.

Намагаючись не запізнитися на роботу, багато хто надасть перевагу перекусу в McDonalds, хоча за рогом продають смачні сендвічі, під час приготування яких використовувалось менше мало і м’ясо кращої якості.

Якщо вам потрібні нові джинси, вірогідність зазирнути в Colin’s чи Levis більше, ніж в будь-який інший магазин, так як ці марки у нас асоціюються з першокласними джинсами та широким асортиментом.

З цього можна зробити висновок: підвищення впізнаваності бренду так само важливе, як і підвищення якості продукції. Якщо ви пропонуєте відмінний товар, але про вас ніхто не знає, то який в цьому сенс?

Рівні впізнаваності

На перший погляд, впізнаваність здається дуже простою концепцією. Тут два варіанти: люди знають про вас, чи ні. Однак, щоб зробити бренд впізнаваним, використавши правильну стратегію важливо розуміти як швидко користувачі можуть згадати компанію, які асоціації вона викликає тощо.

Виділяють 5 рівнів впізнаваності бренду:

 1. Негативна асоціація. Якщо компанія має погану репутацію через скандал, погани відгуки чи компрометуючі публікації на сторонніх ресурсах, клієнти навмисно уникатимуть таку компанію.
 2. Невизнаний бренд. В цьому випадку важко виміряти популярність компанії, адже про неї ніхто не знає. Продукція не відгукується у підсвідомості споживачів, коли вони шукають товар.
 3. Впізнаваний з підказками. Якщо клієнт чує слоган чи бачить логотип компанії, він тут же згадує асортимент товарів, назву та багато іншого.
 4. Перевага бренду. Обираючи між двома виробниками, покупець обирає вашу компанію.
 5. Прихильність. Найвища оцінка бренду. Продукцію купуватимуть не дивлячись ні на що. До таких брендів можна віднести Apple, McDonald's, Levis, Toyota, Peugeot, Coca-Cola та інші. Зверніть увагу, всі ці компанії мають п’ятна на своїй репутації, проте це ніяк не впливає на їх обороти.

Бізнес може жити чи померти через свою репутацію, тому зробити бренд впізнаваним не може бути єдиною ціллю. Отримати позитивний відгук в серцях покупців – ось, що дійсно важливо.

Як виміряти впізнаваність в інтернеті?

Побутує думка, що ті, хто не популярні в мережі, ті не популярні взагалі. Бізнес перекочував у віртуальний світ і, чим швидше ви це усвідомите, тим швидше зрозумієте, як пробитися в ТОП Гугл та збільшити продажі.

Ми зібрали 3 найефективніші інструменти, завдяки яким можно виміряти впізнаваність вашого бренду в інтернеті.

 • Трафік

Для того, щоб відслідкувати кількість людей, які вас гуглили, додавали до закладок, переходили за посиланням на ваш сайт та інші метрики, використайте Google Analytics, SimilarWeb чи Ahrefs. З плином часу, такий аналіз дасть вам уявлення про зміни впізнаваності бренду.

 • Соціальні мережі

Люди обожнюють ділитися своєю думкою відносно політики, погоди, відкриття нового ТЦ, товарів, послуг та взагалі всього, що можна обговорити. Чому би не підслухати їх розмови про вашу компанію? Це набагато ефективніше, ніж відправляти анкету на пошту з проханням висловити свою думку. Програми, які вам знадобляться: SemanticForce, LOOQME, Semantrum, YouScan.

 • Опитування

Якщо у вас є напрацьована база клієнтів, запитайте в них, як вони дізнались про вашу компанію. Таке дослідження можна провести через емейл розсилки, за телефоном, на сайті чи на сторінці в соціальній мережі. Наприклад, якщо про вас частіше за все дізнаються завдяки блогу, чудово – зробіть на нього упор, публікуйте більше статей, тим самим розширюючи аудиторію.

7 Способів підвищення впізнаваності бренду

Є багато стратегій, як зробити бренд впізнаваним, а ось деякі з них, які можна спробувати вже сьогодні.

Cфокусуйтесь на соціальних мережах

Instagram, Facebook, Twitter, Linkedin, Pinterest та інші соціальні мережі на піку своєї популярності та затребуваності. Вони стали сильними інструментами просування продуктів в мережі інтернет. Не використовувати можливості маркетингу в соціальних мережах непрощенна помилка.

Зосередьте свою увагу на тих сайтах, де ваша продукція знайде відгук та буде доречною.

Наприклад, якщо сфера діяльності передбачає наявність якісних фотографій, спробуйте завоювати Pinterest та Instagram. Якщо ви створюєте матеріал, який гідний того, щоб ним ділились чи навіть тегали друзів, Facebook – ваш фокус уваги.

Дізнайтеся, де сидить ваша аудиторія та починайте створювати цінний контент для підписників. Корисна інформація, яскраві фото, конкурси та опитування – найбільш дієві способи підвищити впізнаваність бренду.

Пам’ятайте про SEO-просування

Ви знали, що більшість споживачів не шукають далі першої сторінки результатів пошуку, а багато хто переглядають лише перші п’ять позицій. Про що вони говорять? Щоб підвищити впізнаваність бренду, потрібно потрапити в топ пошукових систем. Природні посилання та гідний контент з правильно підібраними ключами – це те над чим ви повинні працювати щоденно. Саме ці стратегії виведуть вас на перші позиції.

Якщо SEO видається чимось недосяжним для вас на даному етапі, не нехтуйте допомогою спеціалістів. Звичайно, їхня робота не безкоштовна, проте всестороння оптимізація підсилена створенням посилань, збільшить довіру до вашої компанії та сприятиме створенню посилань, збільшить довіру до вашої компанії та сприятиме просуванню вашого бренду в довготривалій перспективі.

Змусьте контент-маркетинг працювати

Щоб підвищити впізнаваність бренду, заведіть блог. Якщо ваш матеріал унікальний з правильно підібраними ключовими словами, Гугл підніматиме сайт в топ, тим самим роблячи ваш бізнес привабливіше для цільової аудиторії. Сайти, на яких можна підібрати ключові запити для використання у статтях: Google KeyWord Planner, Ahrefs, Serpstat.

Розміщуйте блог-пости не лише на своєму сайті, але і на нішевих майданчиках. Так ви збільшуєте охоплення аудиторії та заробляєте якісні зовнішні посилання, які цінує Гугл.

Ось як це працює:

 • Проведіть дослідження. За допомогою ключових запитів знайдіть блоги, які пов’язані з вашою нішею. Більшість з них пропонують можливість гостьового розміщення, часто це безкоштовно.
 • Складіть список сайтів, які приймають гостьові пости. Перевірте зміст блогу кожного ресурсу, розділи коментарів та соціальні канали, щоб краще зрозуміти, хто є їхньою аудиторією та як вони взаємодіють з контентом.
 • Ознайомтеся з правилами та вимогами, представленими на сайті.
 • Зв’яжіться з редактором через пошту або зателефонуйте.
 • Створіть якісний пост та пам’ятайте про унікальність. Ніхто не публікуватиме вашу статтю, якщо вона скопійована з іншого сайту. Додайте в текст посилання на свою домашню сторінку чи одну з статей вашого блогу.

Зверніться до лідерів поглядів

Зараз багато хто підписаний на різноманітні блоги за інтересами. Переваги: можливість слідкувати за цікавими особами, дізнаватись корисну інформацію, отримувати заряд мотивації та гарного настрою. Через соціальні мережі людина також дізнається про різні новинки, продукти чи послуги.

Замовити рекламу у блогерів розумно, так як вони напряму взаємодіють з вашими потенційними клієнтами. Як правило, інформація в такому вигляді сприймається краще, ніж явно проплачена реклама (банери, відео-ролики тощо). Зробити бренд впізнаваним простіше, коли про нього говорять лідери поглядів. Люди їм довіряють, відповідно і вашому бізнесу.

Проcувайте реферальні програми

Приведи друга та отримай знижку. Ця стратегія стара як світ, однак ще ніхто не відмовлявся від гарного бонусу, подарунків та продажів. Ваші клієнти з радістю допоможуть вам зробити бренд впізнаваним, потрібно лише їм допомогти. Подумайте, яка реферальна програма працюватиме для вашого бізнесу.

 • 56% споживачів частіше купують новий продукт, дізнавшись про нього від друзів та знайомих.
 • 92% покупців вірять рекомендаціям більше, ніж рекламі.
 • Люди, яких привели друзі, втричі частіше здійснюють покупки, ніж ті, яких привела реклама.

"Сарафанне радіо" все ще в топі методів приваблення клієнтів, лише тепер це називаються WOM або з уст в уста маркетинг.

Замовте медійну рекламу

Під медійною рекламою мають на увазі банери, відеоролики, рекламні вкладки та інші інструменти привернення уваги. Якщо ви хочете запам’ятатися користувачам, цей спосіб те, що потрібно. Однак, за довгі роки у користувачів виробилася захисна реакція чи банерна сліпота. Вони не помічають такого роду рекламу, більш того вони її ігнорують, сприймаючи як подразник.

Продумайте контекстну рекламу

Контекстна реклама – це перші посилання в пошукові видачі з позначкою "Реклама". На жаль, всі ми схильні вибірково ігнорувати рекламу при пошуку, тому платні результати не можуть бути настільки ж ефективними, як органічний трафік. Люди їм не довіряють.

Ретаргетинг – більш робочий вид контекстної реклами. Наприклад, користувач шукає сонцезахисні окуляри, а ви їх продаєте. Налаштувавши ретаргетинг, ваш магазин буде час від часу з’являтися перед потенційними покупцями. Підібравши правильний заголовок та фотографії, ви можете звернути увагу на свій сайт.

Контекстна реклама особливо дієва, якщо вона тематична та розміщена на сайтах, які краще за все підходять для вашого бренду. Тоді шанси привернути увагу цільової аудиторії значно вищі.

Висновок

Підвищення впізнаваності бренду – це не так важко, як може здатися на перший погляд. Важливо пам’ятати, що це задача не на один місяць або рік. Конкуренція на ринку диктує свої правила, змушуючи підігрівати цікавість клієнтів кожен день. Тестуйте нові стратегії, використовуйте перевірені часом, у підсумку, ваш бренд не буде сходити з уст користувачів.

Faq

Чому важлива впізнаваність бренду?

Якщо якість товару висока, але про це ніхто не знає, ймовірність того, що такий товар масово купуватимуть, невисока. Тому потрібно працювати над тим, щоб люди регулярно чули назву вашого бренда, його ключові ознаки та переваги. Це викличе зацікавленість та стимулюватиме дізнатися, чи правдиві обіцянки. З часом бренд стане впізнаваним та матиме гарну репутацію, його рекомендуватимуть. Загалом це призведе до зростання продажів та прибутків власника бренду. 
 

Які кроки слід виконати для збільшення впізнаваності бренду?

Для того щоб підвищити впізнаваність бренду, слід перш за все оцінити її поточний рівень. Це необхідно для того, щоб надалі оцінювати ефективність кроків, що ви здійснили. 
Для збільшення впізнаваності бренду слід у значній мірі сфокусуватися на соціальних мережах: перевірити, що про вас пишуть/ говорять; зробити так, щоб писали/ говорили гарно.

Чому потрібно постійно працювати над впізнаваністю бренду?

Підвищення впізнаваності бренду є дуже важливою справою, адже сучасні ринки є дійсно конкурентними. Тому, щоб залишатися цікавими клієнтам, потрібно завжди тестувати нові стратегії просування, при цьому не відмовляючись від тих, що вже перевірені. Також слід дивитися на те що роблять інші компанії на вашому ринку, щоб вчасно відокремлюватися від них. Таким чином можна досягти стабільної цікавості до вашого бренду з боку аудиторії й таких же стабільних продажів.