Блог

Швидкоплинний ландшафт фрод-менеджменту

18 квітня 2024 р.

Швидкоплинний ландшафт фрод-менеджменту #1

Способи боротьби з шахрайством постійно еволюціонують у швидкому світі онлайн-бізнесу. Нові технології та хитрощі кіберзлочинців продовжують змінювати ситуацію. У цій статті ми дослідимо зміни, що відбуваються у фрод-менеджменті станом на зараз.

Ми розглянемо виклики, з якими стикається бізнес, а також розумні способи їх вирішення. Оскільки все більше людей переходять в онлайн світ, ризики шахрайства стають дедалі вищими. Тож давайте з'ясуємо, як компаніям не відставати та завжди залишатися на крок попереду у запобіганні шахрайству.

Що таке фрод-менеджмент?

Отже, ми вже знаємо, що фрод-менеджмент — це виявлення та запобігання шахрайству. Але в чому полягає суть роботи, якщо відкинути складні формулювання?

Простіше кажучи, це моніторинг та перевірка транзакцій, клієнтів та рахунків. Головна мета — виявлення та запобігання шахрайським діям.

Сучасний стан сфери фрод-менеджменту

Фрод-менеджмент зазнає значних змін щодня, оскільки шахраї адаптуються до нових технологій та використовують їхні вразливості. Розуміння поточних тенденцій та викликів може допомогти захиститися від шахрайських дій.

Виклики:

 • Баланс між втратами та клієнтським досвідом. З одного боку, компанії хочуть мати бездоганний клієнтський досвід. З іншого боку, їм також потрібно інвестувати в запобігання фрод-дій. Тож потрібен баланс.
 • Адаптація до нових випадків шахрайства. Динамічна природа шахрайства вимагає адаптації стратегій протидії новим випадкам.

Види шахрайства в е-commerce

 • Шахрайство з кредитними картками

Однією з класичних схем шахрайства в електронній комерції є шахрайство з кредитними картками. Уявіть, що хтось використовує викрадену інформацію про кредитну картку для здійснення покупок на вашій платформі. Це як віртуальний кишеньковий злодій, який здійснює несанкціоновані транзакції.

 • Захоплення акаунта

Ви коли-небудь відчували, що хтось вдирається до вашого будинку? У цифровій сфері це називається захопленням акаунта або Account Takeover (ATO). Кіберзлочинці проникають всередину, беруть під контроль акаунти користувачів, а потім сіють хаос. Вони здійснюють несанкціоновані покупки через маніпуляції з особистими даними. Наразі кількість шахрайств з використанням АТО зростає.

 • Фішинг і спуфінг

Ідеальне визначення цього виду шахрайства — це розкриття інформації через обман. У цьому суть фішингу та спуфінгу. В цьому випадку шахраї надсилають оманливі електронні листи та створюють фальшиві вебсайти, щоб викрасти цінні дані.

 • Дружнє шахрайство

Дружнє шахрайство не таке вже й дружнє, як здається. Це як Троянський кінь. На перший погляд, законна транзакція перетворюється на вимогу про повернення коштів. Законні власники акаунтів здійснюють покупки, а потім, як за помахом чарівної палички, оскаржують звинувачення, змушуючи продавців чухати потилиці.

 • Крадіжка особистих даних

Крадіжка особистих даних — це ніби хтось одягає ваше цифрове обличчя. Кіберзлочинці викрадають особисту інформацію, щоб видавати себе за цих людей з метою отримання фінансової вигоди.

 • Тріангуляційне шахрайство

Ця схема досить складна. Спочатку створюється фейковий інтернет-магазин, в якому приймаються замовлення. Наступний крок — придбання товарів в легальному магазині, використовуючи викрадену інформацію про кредитну картку.

Швидкоплинний ландшафт фрод-менеджменту #2

Технології та тактики

Виявлення ризиків шахрайства стало складним полем битви. Де технології, що розвиваються, стикаються з витонченими тактиками, які застосовують шахраї. Для того, щоб запровадити ефективні контрзаходи, слід розуміти ландшафти обох сторін.

Технології, що використовуються для виявлення шахрайства:

 • Машинне навчання та статистика. Передові статистичні моделі та алгоритми машинного навчання відіграють ключову роль в аналізі закономірностей та аномалій. Вони дозволяють виявляти шахрайські дії з більшою точністю. Машинне навчання, зокрема, дозволяє системам адаптуватися та вдосконалюватися з часом. Це все відбувається на основі історичних даних для виявлення нових і небачених шахрайських схем.
 • Застосування комп'ютерних технологій. Від аналізу даних до використання складних алгоритмів для виявлення шахрайства в режимі реального часу. Зазвичай, суть роботи полягає в тому, щоб просіяти величезні масиви даних і виявити порушення.

Тактики, які застосовують шахраї, і потреба в передових контрзаходах:

 • Соціальна інженерія. Шахраї часто використовують її, експлуатуючи людську психологію, щоб отримати доступ до конфіденційної інформації. Це може включати фішингові атаки через маніпуляцію людьми з метою викрадення конфіденційних даних.
 • Автоматизація та штучний інтелект. Шахраї використовують автоматизацію та ШІ для організації масштабних атак. Це вимагає вдосконалених контрзаходів для розрізнення законної діяльності від шахрайської.

Найкращі практики у боротьбі з шахрайством

Перевірка особистих даних

Надійні процеси перевірки особистих даних відіграють ключову роль у захисті від нових загроз. Ось деякі тенденції у фрод-схемах з ідентифікаційними даними та методи протидії..

 • Інтеграція біометричних технологій. Відбитки пальців і розпізнавання обличчя підвищують точність і безпеку перевірки особистих даних. Ця тенденція свідчить про перехід до більш безпечних і зручних для користування методів автентифікації.
 • Верифікація за допомогою Штучного Інтелекту. Ця технологія все частіше використовується у верифікації для аналізу шаблонів і виявлення аномалій. Це забезпечує більш динамічний і адаптивний захист від шахрайства.
 • Ускладнення регуляторних вимог. Вимоги, які постійно ускладнюються регуляторами, вимагають проактивного підходу до їх дотримання.
 • Блокчейн для безпечної верифікації. Технологія блокчейн досліджується для безпечної та захищеної від несанкціонованого втручання верифікації особистості. Її децентралізована природа підвищує безпеку і конфіденційність інформації про користувача.

Безпека транзакцій

Ландшафт онлайн-транзакцій надзвичайно динамічний. Впровадження надійних стратегій має вирішальне значення для підвищення безпеки транзакцій. Ось ключові стратегії та технології, що найчастіше використовуються:

 • Оплата за токеном. Вона передбачає заміну конфіденційних даних унікальними токенами, такими як номери кредитних карток. Це гарантує, що дані не матимуть сенсу для сторонніх осіб, навіть якщо їх перехоплять.
 • Багатофакторна автентифікація (БФА). Впровадження БФА додає додатковий рівень безпеки. Вона вимагає, щоб користувачі проходили багато форм ідентифікації перед завершенням транзакції.
 • Біометрична автентифікація. Інтеграція відбитків пальців або розпізнавання обличчя забезпечує зручний спосіб підтвердження особи.

Такий багатогранний підхід може стати додатковим інструментом на підсилення безпеки транзакцій.

Інструменти оцінки ризиків

Удосконалені інструменти оцінки ризиків відіграють ключову роль у посиленні заходів із запобігання шахрайству. До їхніх ключових переваг відносяться:

 • Аналіз даних та аналітика дозволяє виявляти закономірності та аномалії, що вказують на потенційну шахрайську діяльність.
 • Прогностичне моделювання допомагає прогнозувати потенційні ризики на основі історичних даних і нових тенденцій, дозволяючи організаціям проактивно усувати вразливості.
 • Моніторинг у режимі реального часу дозволяє організаціям швидко виявляти підозрілі дії та реагувати на них, що усуває можливості для шахраїв.

Найкращі поради для боротьби з шахрайством:

 • Використовуйте багатофакторну автентифікацію (БФА)

Один з найкращих способів зміцнити безпеку для e-commerce — це впровадити БФА. Уявіть собі, що це цифровий охоронець на вході до вашого інтернет-магазину. Він перевіряє не лише пароль, але й вимагає додатковий код або метод перевірки. Цей додатковий рівень значно ускладнює доступ для неавторизованих осіб.

 • Постійно оновлюйте інформацію

Уявіть свій вебсайт у вигляді замку, стіни якого зміцнює кожен програмний компонент, плагін або системне оновлення. Підтримувати все в актуальному стані — це все одно, що регулярно зміцнювати ці стіни. Хакери часто використовують застаріле програмне забезпечення, тому оновлення — це ваш спосіб залишатися на крок попереду. Регулярне виправлення та оновлення ваших систем створює потужний бар'єр проти потенційних загроз.

 • Використовуйте систему перевірки адрес (AVS)

AVS перевіряє, чи збігається надана платіжна адреса з адресою у файлі. Цей простий, але ефективний інструмент додає додатковий рівень контролю, допомагаючи вам виявляти підозрілі дії та потенційно шахрайські транзакції. Це надійний союзник у боротьбі з крадіжками персональних даних та несанкціонованими покупками.

 • Використовуйте технологію розпізнавання пристроїв

Технологія розпізнавання пристроїв — це саме те, що вам потрібно. Вона розпізнає та позначає підозрілі пристрої або IP-адреси, які намагаються отримати доступ до вашого сайту. Це як мати охоронця, який запам'ятовує та ідентифікує потенційних порушників. Ця технологія відіграє ключову роль у запобіганні повторним атакам і шахрайській поведінці.

 • Навчайте свою команду

Ваша команда — це передова лінія захисту від шахрайства. Навчити їх — це все одно, що дати їм інструкцію супергероя. Навчіть їх розпізнавати тонкі ознаки потенційного шахрайства. Особливо під час взаємодії з клієнтами. Ознайомте їх з протоколами обробки підозрілих транзакцій або запитів клієнтів. Добре поінформована команда — ваш найкращий актив у підтримці безпечного онлайн-середовища.

 • Безпечні платіжні шлюзи

Подумайте про платіжний шлюз як про сховище, де ви зберігаєте своє цифрове золото. Вибір безпечного платіжного шлюзу гарантує безпеку платіжної інформації ваших клієнтів. Це все одно, що мати надійну кур'єрську службу для цінних посилок.

Швидкоплинний ландшафт фрод-менеджменту #3

Майбутні тенденції у фрод-менеджменті

Існує кілька нових тенденцій, про які варто згадати. Вони формують майбутній ландшафт запобігання шахрайству. Ось найпопулярніші тренди:

 • Передові технології. Організації використовують машинне навчання, штучний інтелект та аналітику даних для ефективної боротьби з шахрайством. Ці технології розширюють можливості виявлення шаблонів та аномалій. Вони також дозволяють виявити потенційно шахрайські дії в режимі реального часу.
 • Підвищення технічної підкованості шахраїв. Оскільки шахраї використовують більш сучасні технології, боротьба з фінансовими злочинами посилюється. Для протидії цим загрозам необхідно використовувати нові стратегії. Особливо це стосується боротьби з відмиванням грошей.
 • Еволюція онлайн-шахрайства з особистими даними. У майбутньому очікується еволюція і потенційна інтенсифікація онлайн-шахрайства з персональними даними. Крадіжка персональних даних стане головною битвою в міру того, як наше життя буде ставати все більш цифровим.

Висновок

Ландшафт сфери фрод-менеджменту змінюється щодня. Це вимагає від організацій проактивного підходу, щоб захистити свої активи та зберегти довіру. Ключові моменти включають:

 • Проактивні підходи. Стратегії запобігання шахрайству до того, як воно станеться. Вони використовують передові інструменти оцінки ризиків, моніторинг у режимі реального часу та методи перевірки особистих даних.
 • Реактивні заходи. Організації повинні підготуватися до ефективного реагування на інциденти, які відбуваються зараз. А також враховувати уроки, винесені з минулого досвіду.
 • Стратегії пом'якшення наслідків. Ефективні стратегії пом'якшення наслідків повинні доповнювати проактивні та реактивні заходи. Наголошуючи на сильній антишахрайській організаційній культурі та ретельному аналізі потенційно шахрайських дій.
 • Майбутні тенденції. Майбутнє боротьби з шахрайством пов'язане з впровадженням нових технологій. Включаючи машинне навчання, штучний інтелект і предикативну аналітику. Організації мають очікувати та протидіяти адаптивним методам шахраїв.

Підсумовуючи, організаціям рекомендується зберігати пильність, впроваджувати стратегії боротьби з шахрайством і розвивати культуру безперервного вдосконалення. Залишаючись поінформованими та діючи на випередження, компанії можуть ефективно боротися з шахрайством та забезпечувати безпеку своїх операцій.