Блог

Просування мобільних додатків: особливості, методи та аналіз ефективності

28 жовтня 2020 р.

Просування мобільних додатків: особливості, методи та аналіз ефективності #1

Для багатьох вже стало звичним робити покупки, оплачувати курси або комунальні послуги прямо зі смартфона за допомогою мобільних додатків. Це можна та треба використовувати для бізнесу. Власний додаток може стати додатковим джерелом аудиторії, допоможе підвищити лояльність клієнтів та впізнаваність бренду. Крім того, на додатки можна заробляти, якщо пропонувати користувачам платний доступ до нього та його окремих функцій.

Але мало просто зробити додаток: щоб вашим продуктом почали користуватися, його треба правильно просувати. І тут є свої особливості. У цьому матеріалі ми розповімо, за якими критеріями виконується ранжування в Google Play та App Store, як просувати додаток, щоб зробити його “видимим”, та як зрозуміти, що розкрутка продукту дала результат.

Фактори ранжування додатків

Є платформи, де розробники можуть розмістити свої додатки, наприклад: Samsung Apps, Amazon App Store. Але у цьому матеріалі ми зосередимо на двох головних маркетплейсах — App Store та Google Play. Першим магазином додатків користуються власники техніки на iOs, а другим — ті, хто віддає перевагу Android.

Щоб додатки в App Store та Google Play помітили потенційні користувачі, треба постаратися вивести його в топ пошукової видачі та цих платформах. Це означає, що продукт повинен відбиватися на верхніх позиція в загальному списку магазину або в певній категорії, наприклад “Ігри”.

Із розумінням алгоритму ранжування додатків, ви можете покращити позиції вашого продукту в магазині.

На позицію додатку в App Store та Google Play впливають різні фактори. Розглянемо основні з них:

 • Релевантність. Система оцінює, як додаток відповідає запиту користувачів. Також враховується не тільки сам пошуковий запит, але і місце розташування людини. Тому, коли розміщуєте свій продукт, вказуйте максимум даних, включно з назвою, характеристиками, категорією, тощо.
 • Вибір редакції. Як в App Store, так і в Google Play є спеціальна категорія “Вибір редакції”. У неї потрапляють додатки, на які звернули увагу редактори магазинів. Це свого роду знак якості, тому на софт цієї категорії звертають увагу і звичайні користувачі.
 • Реклама. Маркетплейси зацікавлені у тому, щоб розробники вкладали більше коштів у платне просування. Тож у топі видачі користувач спочатку бачить додатки з позначкою “реклама”, а потім — інші варіанти.
 • Якість додатку. Одна з умов вдалої розкрутки — якісний продукт: як з технічного боку, так і щодо зручності та привабливості. Свої вимоги до додатка є в обох платформ. Ознайомтесь з ними, щоб потім на рівних конкурувати з іншими компаніями-розробниками: гайдлайн App Store та вимоги Google Play.
 • Загальна кількість завантажень. В App Store та Google Play є розділ “Популярне” — туди потрапляє софт, який найчастіше встановлюють на пристрої.
 • Динаміка завантажень. Окрім загальної кількості завантажень, враховується кількість встановлень за перші дні після появи софту в магазині. Для рейтингу додатків на iOS враховуються кількість завантажень за 72-96 годин, для софту на Android — за 48-72 годин. 
 • Рейтинг. Формується на базі оцінок користувачів (від 1 до 5 зірок), відгуків про продукт, кількості завантажень, тощо.
 • Кількість запусків. Що частіше користуються додатком — то більше шансів, що воно потрапить в топ.
 • Динаміка видалень. Додаток можуть завантажити багато разів, але якщо разом з тим його часто видаляють — навряд чи софт з’явиться на високих позиціях магазину.

Як просувати додаток

Тож, ви купили акаунт розробника в Google Play або App Store, пройшли верифікацію даних та завантажили додаток. Тепер треба зробити так, щоб ваш продукт побачили інші, для цього важливо забезпечити йому комплексне просування.

Перед тим, як почати просування мобільного додатку, треба провести підготовчі роботи — базову оптимізацію:

 • Придумати унікальну та зрозумілу назву, яка підкреслить особливості вашого продукту. Нехай назва буде короткою, довгі заголовки можуть обрізатися на деяких мобільних пристроях.
 • Зробити опис продукту. Перерахуйте його основні функції та особливості, які відрізняють ваш додаток від конкурентів. Головні продавальні моменти вкажіть на початку: цю інформацію користувач повинен побачити, навіть як не піде читати весь опис.
 • Визначити релевантність ключової фрази. Для цього можна використовувати Keyword Tool, Serpstat. Ключі ненав’язливо додайте в опис та заголовок.
 • Прописати Title, Description, keywords.
 • Додати графічні елементи: скріншоти, промо-відео, іконку додатку. Постарайтеся зробити іконку привабливою, щоб на неї звернули увагу відвідувачі магазину.
 • Локалізувати додаток під країни, якій потрібні для просування. Варто зробити професійний переклад опису, щоб він був зрозумілий користувачам в інших країнах.

Надалі регулярно проводьте А/В тестування, щоб визначити, який елемент підвищує конверсію та видимість продукту в магазинах. Для цього підійде інструмент Google Optimize. Також використовуйте різноманітні методи просування, про які ми поговоримо далі.

Тестування перед запуском

Один з пунктів просування мобільного додатку — попереднє тестування.

Запропонуйте своїй цільовій аудиторії перевірити вашу розробку в дії та поділитися враженнями. Так ви уб’єте одразу кількох зайців:

 • Користувачі познайомляться з вашим додатком та, якщо він їм сподобається, будуть чекати його виходу.
 • Ви підвищите лояльність цільової аудиторії, бо вона відчуватиме причетність до вашого продукту.
 • Ви отримаєте інформацію про баги та зможете їх виправити до того, як продукт вийде на масову аудиторію.
 • Ви отримаєте трафік, який потрібен для первинного аналізу поведінки користувачів, що буде корисно для стартапу. Результати попереднього аналізу ви можете одразу показати інвестору.

Привернути аудиторію для тестування можна різними способами. Наприклад, запропонувати безкоштовний доступ в майбутньому до платного продукту, або його платним функціям. Також можна влаштувати розіграш коштовних подарунків для активних користувачів. Анонсуйте тестування вашого продукту в соціальних мережах або на тематичних форумах. Ще один варіант знайти зацікавлену аудиторію — скористатися спеціалізованими платформами Betabound, BetaTesting, але це варіант для тих, хто орієнтується на закордонний ринок.

Просування в Facebook та Instagram

Просування додатків у соціальних мережах Facebook та Instagram, — один з найпростіших способів підвищити популярність програмного продукту. А використовуючи для цього рекламні оголошення в Facebook та Instagram, ви також можете відстежувати ефективність кампанії.

У Facebook є окремий тип рекламних кампаній спеціально для розкрутки додатків. У такій кампанії соцмережа пропонує обрати одну з трьох цілей просування — установка додатку, трафік або конверсія. Для нового додатку, у якого мало користувачів, варто обрати ціль “становлення”. Якщо аудиторія велика, але вона дуже рідко використовує додаток, то встановлюється ціль “трафік”. А коли треба, щоб люди активніше виконували певну дію, наприклад, купляли в додатку, то підштовхнути їх до цього може реклама “конверсія”.

Щоб почати просування, необхідно створити акаунти з інформацією про продукт та зареєструвати додаток в Facebook. Запускаються рекламні кампанії через Ads Manager Facebook. Також цей інструмент дозволяє налаштувати й просування в Instagram.

Реклама в соціальних мережах гарна тим, що:

 • Рекламне оголошення публікується від імені сторінки продукту, тому паралельно ви просуваєте сторінку.
 • Ви можете відстежувати завантаження, виконані через рекламну кампанію.
 • Ви можете налаштовувати чіткий таргетинг за різноманітними параметрами, наприклад: регіон, стать, зацікавлення цільової аудиторії, тощо.

Окрім прямої платної розкрутки додатку, можна нарощувати кількість користувачів й органічно. Наприклад, через контент-маркетинг в соцмережах: спочатку діліться цікавим та корисним контентом з аудиторією, а потім пропонуйте їм свій продукт. Публікуйте цікаві пости, створюйте привабливі банери, та будьте в контакті з аудиторією.

Просування через Google Play Ads

У Google Play є можливість запустити рекламу, щоб користувач побачив ваш продукт в результатах пошуку. Для цього потрібно зареєструватися в Google Рекламі та створити кампанію з таким параметром: “Тільки пошукова мережа — Встановлення мобільного додатку”.

Переваги такого методі в тому, що додаток буде розташований над іншими результатами пошуку в магазин Google Play та може рекламуватися за ключовими словами ваших конкурентів. Також реклама буде відбиватися в пошуковій видачі Google.

Прес-релізи

Напишіть прес-реліз та опублікуйте його на сайті та в соцмережах. Також відправте повідомлення в спеціалізовані видання, які підходять за тематикою. Приклади: якщо ви власник ігрового софту, повідомте про це редакторам ігрових ресурсів; якщо ваш продукт — агрегатор фінансових новин, надішліть PR-матеріал в такі видання як Bloomberg. Якщо вашим софтом зацікавляться, можливо, про нього напишуть новину або огляд, що позитивно вплине на просування.

Співробітництво з блогерами

Подумайте, на кого підписана ваша цільова аудиторія, до чиєї думки вона прислухається. Визначте відомих особистостей або блогерів, які могли б зробити рекламу вашого проєкту. Запропонуйте їм протестувати додаток та поділитися враженнями з підписниками. У роботі з лідерами думок є свої нюанси. Щоб не витратити рекламний бюджет даремно, радимо спочатку детальніше дізнатися про просування продуктів через блогерів у нашому гайді.

Оцінка ефективності просування

Щоб зрозуміти, чи працює обрана вами стратегія просування, використовуйте сервіси Google Analytics for Apps або App Analytics. Ці інструменти підкажуть, які канали просування працюють краще за все. До того ж з їхньою допомогою можна оцінити ваш продукт в цілому.

Для оцінки ефективності каналів просування використовуйте такі метрики:

 • Кількість завантажень
 • Динаміка завантажень
 • Джерела встановлення додатку
 • Вартість привертання одного ліду
 • Співвідношення показів рекламного оголошення з кількістю завантажень продукту
 • Співвідношення рекламних витрат та прибутків від софту.

Оцінити сам додаток допоможуть наступні дані:

 • Кількість запусків
 • Тривалість сесії
 • Інформація про цільові дії користувачів у додатку
 • Частотність використання продукту

Якщо додаток рідко запускають, а сесії короткі, подумайте, що може бути не так. Постарайтеся вдосконалити продукт, щоб він більш відповідав вимогам та потребам аудиторії.

В цілому, результати пошуку Google Play та App Store базуються на оцінці задоволення користувачів. Оцінка формується виходячи з дій аудиторії продукту, відгуків, оцінок та коментарів. Тож ви можете підвищити популярність продукту наступним чином:

 • Запропонувати дійсно цікавий для користувачів додаток.
 • Зробити софт зручним у використанні, зі зрозумілим інтерфейсом.
 • Підтримати продукт та постійно покращувати його, регулярно випускаючи оновлення.
 • Пропонувати користувачів лишати оцінки та відгуки та враховувати їх у наступних версіях додатку.
 • Забезпечити технічну підтримку користувачів, оперативно відповідати на їхні звертання.

Мобільні додатки змінюють світ, роблять життя простішим, дозволяють втілювати будь-які ідеї. Але навіть найкращий продукт не дасть користь, якщо про нього ніхто не дізнається, тож приділіть належну увагу просуванню. Оберіть способи розкрутки, що вам підходять, створіть покроковий план та покажіть ваш додаток світу.

Faq

Чому просування мобільних додатків важливе?

Просування важливе задля охоплення більшої аудиторії, підвищення прибутку від додатку та підтримки конкурентоспроможності компанії. Власний додаток може стати додатковим джерелом аудиторії, допоможе підвищити лояльність клієнтів та впізнаваність бренду. Крім того, на додатках можна заробляти, якщо пропонувати користувачам платний доступ до окремих функцій.
 

Які особливості просування мобільних додатків?

Просування мобільних додатків проходить у 3 етапи. На підготовчому етапі слід придумати назву, зробити опис, прописати Title, Description, keywords й додати графічні елементи. Далі додаток тестують перед запуском та обирають метод просування.
 

Які методи просування мобільних додатків найбільш ефективні?

Найбільш ефективними методами просування є: Просування в Facebook та Instagram: дозволяє охопити багато аудиторії. Можна скористатися таргетованою рекламою чи методами органічної розкрутки. Просування через Google Play Ads: додаток може рекламуватися за ключовими словами ваших конкурентів, а також буде відбиватися в пошуковій видачі Google. Прес-релізи: якщо вашим софтом зацікавляться, можливо, про нього напишуть новину або огляд, що позитивно вплине на просування. Співробітництво з блогерами: є можливість обрати інфлюєнсера з вашою цільовою аудиторією, що приведе до вас більше людей.