Блог

Як малому та середньому бізнесу продавати свій продукт через блогерів

7 липня 2020 р.

Як малому та середньому бізнесу продавати свій продукт через блогерів #1

В Україні і світі influence-маркетинг (маркетинг з уст в уста або метод сарафанного радіо) набирає обертів. І не дивно. Дослідження говорять, що 92% користувачів, обираючи товар, довіряють думці людей, яких вони знають. А блогер для своєї аудиторії – це саме той знайомий, думці якого можна довіряти. Тому якщо ви виходите на новий ринок, проводите ребрендинг, запускаєте нову лінію товарів або прагнете підвищити впізнаваність бренду, реклама продуктів через блогерів буде дуже доречною.

Давайте детальніше розглянемо цей спосіб просування товарів і послуг. У цій статті ми розберемо такі моменти:

 • що таке influence-маркетинг;
 • хто такий блогер;
 • скільки коштує реклама;
 • як знайти лідерів думок і почати з ним працювати;
 • чому важливо відстежувати результати реклами, і як це краще зробити.

Що таке influence marketing

Інфлюенс-маркетинг – це форма маркетингу, яка широко використовується підприємцями в соціальних мережах для залучення нової аудиторії та підвищення впізнаваності бренду. Даний вид просування також називають "маркетинг впливу" або WOM-marketing.

За останні кілька років influence-маркетинг виріс з допоміжної тактики до прогресивної індустрії вартістю в 5-10 млрд доларів. Такий різкий стрибок стався від того, що рекламу по телевізору люди частіше сприймають як фон, а банери на сайтах наш мозок навчився ігнорувати.

Робота з блогерами має інший ефект. Таке просування сприймається потенційними покупцями більш позитивно. Наприклад, якщо людина веде здоровий спосіб життя і підписана на фітнес-блогера, вона не здивується, коли той виставить спортивні товари на огляд. Ця інформація буде релевантна і корисна для користувача.

Хто такі лідери думок і в чому їх секрет

Лідери думок – це люди, на яких хочеться рівнятися, або за ними цікаво спостерігати. Завдяки своїм знанням і положенню, вони зібрали навколо себе широку аудиторію підписників, які хотіли б мати щось спільне з ними.

На підсвідомому рівні, людина схильна вірити тим, хто має вплив у суспільстві або є профі у своїй справі. Якщо блогер чесний зі своєю аудиторією, то підписники довіряють йому. Глядачі сприймають його як друга та наставника. Така людина здатна продати що завгодно, і, звісно, вам це вигідно.

Скільки коштує реклама у блогерів

Реклама у блогерів в Інстаграмі, Фейсбуці або будь-який іншій соціальній мережі має ефект позитивного фідбека. Інфлюенсери рекламують товар так, як ніби користуються ним вже багато років або ж спробували лише один раз, але були в повному захваті. Як дорого вам будуть коштувати такі фідбеки? Давайте розбиратися.

Ціна залежить від масштабу рекламної кампанії і блогера, з яким плануєте співпрацювати.

Виділяють чотири категорії блогерів в залежності від розміру їх аудиторії:

 • Нано-інфлюенсери. Можуть мати до 1 тисячі підписників, а їхній аккаунт виглядає, як невелике, затишне співтовариство однодумців. Виграшна відмінність таких блогерів в тому, що з ними простіше домовитись за рекламу по бартеру, а люди сприймають їх рекламні пости,  як дружню рекомендацію, що вигідно для продавця.
 • Мікро-інфлюенсери. Їх аудиторія не перевищує 100 000 чоловік. Ціна за один пост може варіюватися від 10 до 100 доларів.
 • Мідл-інфлюенсери. Кількість підписників може бути від 100 000 до 1 мільйона. Вартість реклами – 100-250 $. Якщо профіль такого блогера націлений на конкретну аудиторію, яка перегукується з вашим товаром, інвестиція буде корисною.
 • Макро-інфлюенсери. Реклама у блогера такого калібру обійдеться в мінімум 1000 доларів за пост. Число фоловерів може перевищувати кілька мільйонів.

Крім кількості підписників, на вартість впливає формат контенту. Ви можете замовити фото, відео, прямий ефір, огляд або сторіс. Від цього залежатиме ціна. Перед початком роботи з блогером обов'язково обговоріть все, що потребує додаткових витрат: поїздки, декорації, макіяж, зачіска, кількість згадок, анонс поста в сторіс, видалення негативних коментарів та інше.

Як знайти блогера для реклами

Якщо ви новачок в роботі з лідерами думок, наступний гайд стане вам у нагоді. Він допоможе в пошуку блогерів і підкаже, як почати співпрацю з ними.

Крок 1: Знайдіть інфлюенсерів, пов'язаних з вашою нішею

Так, у Селени Гомес 138 мільйонів підписників, але чи будуть її фоловери зацікавлені в ваших офісних стільцях? Навряд чи. Потрібно знайти блогерів, які мають вплив в вашій області.

Можна скористатися спеціальними сервісами, за допомогою яких шукають інфлюенсерів і домовляються про розміщення. Це, так звані, біржі блогерів: GetBlogger, Epicstars, BuzzSumo, NinjaOutreach, Hashtagify.me та LabelUp. У більшості випадків вони платні. Влаштувати пошук блогерів можна і вручну по геолокації, хештегам, ключовими словам, підписникам тематичних блогів, через конкурентів або суміжників. Такий формат пошуку дозволяє подивитися на лідерів думок в роботі, почитати коментарі, побачити, наскільки вони активні і як взаємодіють зі своїми підписниками.

Крок 2: Перевірте інфлюенсера

Перш ніж купити рекламу у блогера, потрібно переконатися, що ваші бажання і цілі збігаються з його можливостями. Простими словами, важливо проаналізувати аккаунт і з'ясувати моменти, описані нижче.

Коефіцієнт залученості профілю (engagement rate). Визначте, наскільки лідери думок впливові серед своїх глядачів/читачів. Гарно оформлений профіль і сотні лайків ще нічого не значать. Щоб розрахувати рівень залученості, використайте формулу: (Лайки + коментарі) ÷ кількість підписників × 100%. Показники, які вважаються задовільними: для аккаунта з 5000-10000 підписниками - 10-20%; більше 10 000 - до 5%; понад 100 000 - 3%.

Якість підписників. Успіх рекламної кампанії залежить на 90% від попадання в правильну аудиторію. У блогера можна запросити інформацію про вік, стать і територіальне знаходження підписників. В аналізі аудиторії також допоможуть такі сервіси, як Livedune, GetBlogger або Fohr.

Відсутність подвійного дна. Щоб не витратити гроші на рекламу у блогерів з купленими підписниками, вивчіть профіль і проаналізуйте активність в коментарях. Якщо знайдете вирвані з контексту коментарі, заклики до обміну лайками, рекламу або смайли, імовірно, що блогер займається массфоловінгом.

Контент (особистий та спонсорський). Зверніть увагу на наявність рекламних постів і реакцію підписників на них. Якщо фоловери пишуть щось на кшталт "Набридла ця реклама", "Відписка! Втомився від реклами ", то профіль орієнтований виключно на заробіток через спонсорський контент. Один рекламний пост на 2 звичайних – вірний знак того, що потрібно проходити повз такий аккаунт.

Регулярність публікацій. Не поспішайте платити за рекламу. Підпишіться і поспостерігайте за блогером. Чим активніше він, тим більше шансів, що співпраця принесе довгоочікувані результати. Також звертайте увагу на якість зйомки і змістовність публікацій.

Охоплення. Число унікальних переглядів має велике значення, особливо в Інстаграмі. Профілі з накрученими фоловерами мають низьке охоплення, відповідно не чекайте вихлопу. Дану метрику можна запросити у інфлюенсера чи скористатися сервісами SocialBlade або Fohr.

Крок 3: Замовте рекламу у блогера

Коли ви знайшли лідера думок, а може навіть кількох, виникає питання, як запропонувати блогеру рекламу?

Перш ніж зв'язатися безпосередньо, переконайтеся, що інфлюенсер знає, хто ви і має уявлення про ваш продукт. Для цього необхідно:

 • підписатися на блогера в соціальних мережах;
 • брати участь в обговореннях, опитуваннях та інших активностях на сторінці;
 • коментувати пости;
 • реагувати на контент;
 • писати повідомлення, коли вони доречні.

Поступово вибудовуючи відносини, ви створите сприятливе підґрунтя для початку співпраці. Пам'ятайте, що це не одноразова акція, і швидше за все доведеться працювати з блогером не один місяць.

Крок 4: Починайте діяти

Ви визначили цільову аудиторію, знайшли потрібних інфлюенсерів і налагодили з ними зв'язок. Час зробити перший крок і відправити пропозицію двом-чотирьом блогерам. Не варто ставити все на одну людину, краще мати кілька запасних варіантів. Тим більше, для малого і середнього бізнесу вигідніше працювати не з одним блогером, а з великою кількістю нано-інфлюенсерів.

Як відстежувати результати рекламної кампанії

Лайки, коментарі та охоплення важливі, але основна мета – зростання попиту та продажів. Як зрозуміти, що реклама приносить очікувані результати?

 • UTM-мітки. Це спеціальний інструмент, який використовується маркетологами для відстеження ефективності реклами. Поставте по всіх посиланнях дані мітки, щоб дізнатися джерело кліка. Можна скористатися такими програмами, як Компоновщик url, Campaign URL Builder або альтернативними ресурсами.
 • Промокоди. Розповідаючи про ваш продукт, блогер згадує промокод, за яким підписники отримають знижку. З його допомогою ви зрозумієте, скільки покупців прийшло від конкретної людини.
 • Конверсія та збільшення прибутку. Продажі – це найвагоміший показник, на який варто орієнтуватися. Звісно, не кожн продаж буде результатом роботи блогера, але різке збільшення збуту говорить про те, що реклама через лідерів думок має позитивний ефект.

Сподіваємося, що ця стаття стане вашим помічником на шляху до співпраці з лідерами думок.

Faq

Що таке співпраця з блогерами для бізнесу?

Співпраця з блогерами для бізнесу, яку часто називають інфлюєнсер-маркетингом є варіантом партнерства між бізнесом та певними медійними персонами, які мають значну та зацікавлену аудиторію в соціальних мережах, блогах, на YouTube або на інших онлайн-платформах. Такий формат передбачає, що інфлюєнсер просуває продукти, послуги чи бренд компанії серед своєї аудиторії в обмін на винагороду (грошову, подарунки, знижки тощо).
 

Які переваги має співпраця з блогерами для малого та середнього бізнесу?

Переваги роботи з блогерами для малого та середнього бізнесу є такими: охоплення цільових аудиторій навіть у вузьких нішах; автентичність реклами та побудова довіри до бренда; різноманітний та цікавий потенційним покупцям контент, що демонструє переваги товару або послуги; підвищення впізнаваності та довіри до бренду. До того ж, реклама у блогерів дешевше, ніж на ТВ або у багатьох ЗМІ.
 

Як виміряти ефективність співпраці з блогерами?

У цьому допоможуть такі інструменти: UTM-мітки, які дозволяють встановити джерело кліка; промокоди: це може бути кодове слово або фраза, яку треба назвати, щоб отримати знижку, з його допомогою ви зрозумієте, скільки покупців прийшло від конкретної людини; продажі, зростання яких є найкращим показником ефективності співпраці.