Блог

Процесинг електронних платежів: що це і як працює процесинговий центр

14 липня 2020 р.

Процесинг електронних платежів: що це і як працює процесинговий центр #1

Завдяки сучасним технологіям бізнес практично не має меж. Навіть невеликий бізнес може вирости і стати глобальним, але для цього як мінімум повинен бути веб-сайт з можливістю онлайн-оплати. Що стосується сайту, тут допоможуть платформи електронної комерції. Вони дають можливість зібрати інтернет-магазин самостійно, навіть якщо ви не IT-фахівець. А з онлайн-оплатою на сайті допоможуть провайдери платіжних послуг, які розробляють рішення для прийому і обробки платежів.

Щоб налаштувати зручний прийом платежів, важливо вибрати правильний процесинговий центр. Але для початку розберемося, що це і як саме працюють провайдери платіжних онлайн-платежів.

Що таке процесинг

Процесинг - це, по суті, автоматизація електронних переказів між продавцем і покупцем.

Технологія допомагає обробляти, перевіряти, приймати або відхиляти транзакції за кредитками і електронними гаманцями за допомогою спеціального апаратного та програмного забезпечення.

Обробка платежів відбувається за допомогою програмного забезпечення, яке клієнти і підприємці використовують для покупок, де задіяні пластикові карти і електронні гаманці.

Пройшли ті дні, коли покупці завжди і скрізь повинні були платити тільки готівкою. Тепер в ходу кредитні карти і віртуальні гроші. Інтернет-магазини повинні пристосовуватися до зростання мобільних платежів і цифрових гаманців - системи процесингу допомагають в цьому.

Платіжні системи приймають оплату через серію платіжних шлюзів, а потім або схвалюють, або відхиляють покупку протягом декількох секунд. Якщо процесинговий центр схвалює покупку, гроші переводяться на банківський рахунок продавця.

Процесинг пластикових карт

В обробці платежів є три ключові учасники. Розуміння ролі кожного допоможе розібратися, як насправді працює картковий процесинг.

1. Продавець

Продавці - це компанії електронної комерції, які поширюють свої товари і послуги через інтернет. Щоб покупці могли зручно і в кілька кліків оплатити товар, підприємцю необхідно налаштувати на сайті прийом платежів з дебетових і кредитних карт.

Для цього знадобиться банківська карта і банк, який приймає платежі від вашого імені, а після доставить їх на рахунок, який пропонує обробник платежів.

2. Покупець

Щоб робити покупки і платити безготівково в інтернет-магазині покупцеві досить мати банківську карту. Далі процес оплати залежить від того, які платіжні рішення підключив продавець на сайт.

Це може бути класичний розрахунок банківською карткою, коли клієнт вводить платіжні дані в форму, оплата в два кліка через Google/Apple Pay або платіж по QR-коду.

3. Технологія

Технологія обробки платежів забезпечує всі етапи транзакції між продавцем і покупцем - від введення платіжних даних до повідомлення про успішну оплату.

Якщо коротко описати процес оплати, то спочатку інформація про карту проходить через платіжний шлюз, після через процесинговий центр для завершення угоди.

Як працює обробка платежів

Обробка онлайн-платежів проходить через ряд цифрових шлюзів. Якщо транзакція відповідає вимогам кожного окремого платіжного шлюзу, вона переходить до наступного. Останній шлюз - це банк торговця, куди зараховуються гроші.

Платіжні шлюзи використовуються, щоб безпечно передавати дані клієнтів в процесі обробки платежів.

Багато всього відбувається за лаштунками в лічені секунди після оплати кредитною карткою на сайті. Розуміння того, як проходить передача коштів в інтернеті, допоможе продавцям краще розбиратися в темі онлайн-платежів і швидше знайти відповідного провайдера.

Як працює процесинг платежів? Структуру процесу допоможе зрозуміти список з 6 кроків нижче.

1. Клієнт купує онлайн

Будь-хто може спробувати купити що завгодно в інтернеті. Але немає гарантії, що операція буде схвалена. Після того, як клієнт ввів дані кредитки, інформацію обробляє платіжний процесор.

2. Платіжний шлюз шифрує інформацію про переведення

Шифрування інформації виключає крадіжку даних. Платіжний шлюз кодує платіжні дані замовника, щоб вони не потрапили в руки шахраям.

3. Процесинговий центр перевіряє деталі переведення

Після того, як платіжний шлюз зашифрує всі дані клієнта, він передасть інформацію обробникові платежів, щоб переконатися в можливості транзакції. Як тільки визначить, що запит дійсний, то передасть дані в компанію або банк-емітент.

4. Банк-емітент приймає рішення про переведення

Банк, який випустив карту, підтверджує можливість угоди. Як тільки обробник платежів передає запит на переказ коштів, банк вирішує доцільність авторизації транзакції.

Зазвичай, якщо на платіжному шлюзі або процесорі платежів немає «червоних прапорців», авторизація проходить швидко.

Однак, якщо щось здається підозрілим - наприклад, той факт, що покупець зазвичай не витрачає більше певної суми або оплата здійснюється з іншої країни, - обробник платежів може заблокувати транзакцію.

Інші причини, за якими відхиляються транзакції:

  • Недостатньо коштів на рахунку
  • Статус замороженого аккаунта
  • Невірно вказаний номер кредитки або термін дії
  • Ліміти перекладів
  • Карта була втрачена або вкрадена
  • Невідповідна адреса
  • Неприпустима перевірка коду карти (CCV, CVV)

5. Платіжна система робить запит на переказ коштів

Після того, як процесинговий центр повідомить платіжному шлюзу, що угода схвалена, гроші потрібно доставити продавцю.

Платіжна система, як сполучна ланка, робить запит на переказ грошей з банку клієнта в банк продавця. Оскільки транзакція вже схвалена, переказ виконується, і постачальник отримує платіж.

6. Продавець отримує гроші

Кошти тепер знаходяться на банківському рахунку продавця і він може приступати до виконання замовлення.

Процесингові центри VS платіжний шлюз

Процесинговий центр - це провайдер платіжної системи. Тобто компанія, обрана продавцем для безпечної обробки грошових транзакцій з використанням різних способів оплати, щоб клієнти могли без проблем купувати товари.

Процесингові центри зазвичай є сторонніми постачальниками і стягують з продавців певні збори, що базуються на різних моделях.

Їх іноді плутають з платіжними шлюзами. Процесинговий центр аналізує і передає платіжні дані, в той час як платіжний шлюз перевіряє правильність і безпеку всієї інформації, а потім дозволяє або відхиляє транзакцію.

Причина, по якій люди плутають ці дві речі, полягає в тому, що програмне забезпечення для обробки платежів включає або інтегрується з платіжними шлюзами.

Безпека платежів

Послуга переказу грошей через процесингові центри досить безпечна. Це досягається декількома способами.

3D Secure

Метод додаткового захисту платежів, встановлений Visa, Mastercard і іншими міжнародними платіжними системами.

3D Secure працює наступним чином: клієнт оформляє замовлення і натискає "Оплатити". Перед тим, як транзакція буде схвалена і з покупця спишуться гроші, власникові карти потрібно підтвердити транзакцію. Наприклад, через мобільний додаток банку або за допомогою одноразового паролю, який приходить в sms.

Це знижує ризик шахрайства та допомагає переконатися, що картою користується дійсно її власник.

Служба перевірки адрес (AVS)

AVS - це система для перевірки платіжної адреси власника картки. Спосіб полягає в перевірці достовірності інформації, яка була надана банку-емітенту. AVS знижує ризик шахрайства. Підтримується Visa, MasterCard, Discover і American Express.

Чарджбек

Це ще один спосіб боротьби з шахраями в інтернеті. Він допомагає повернути гроші, якщо шахрайська транзакція все-таки сталася. Наприклад, клієнт купив товар, а продавець йому нічого не надіслав або надіслав продукт поганої якості і не хоче міняти.

Правда в цьому випадку клієнту доведеться довести, що у нього є підстави для чарджбека - підтвердити сам факт покупки і надати докази, що продавець неправий. Наприклад, що він порушив закон, правила платіжних систем або умови користувальницької угоди.

Шифрування

Процес, в якому кодується особиста інформація клієнта і транзакції для безпечної передачі даних в процесі обробки платежу. Шифрування також є важливою частиною відповідності PCI DSS.

PCI DSS

Міжнародний стандарт безпеки платіжних карт.

Це правила, яким повинні слідувати продавці для запобігання шахрайств з кредитними картами. Якщо продавець приймає онлайн-платежі через провайдера послуг, то про PCI DSS можна не турбуватися. В цьому випадку проходити сертифікацію по стандарту PCI DSS повинен не продавець, а компанія-провайдер. Вона ж і гарантує безпеку і захист платежів даних покупців.

Підводимо підсумок

Обробка платежів - це невід'ємна частина онлайн-торгівлі. Відповідно, вибір платіжного провайдера, який буде обробляти ваші платежі, визначає успіх підприємства.

Благо, що ринок переповнений процесинговими компаніями, які забезпечують безпечний прийом і обробку платежів. Наприклад, Interkassa надає всі must-have способи оплати, серед яких банківські карти, QR-платежі, покупка в один клік, оплата в месенджерах та інші.

Довіривши свій інтернет-магазин надійному провайдеру, ви зможете підключити до свого магазину різні способи оплати та забезпечити безперебійний прийом платежів. Як підключитися до Interkassa, ви можете дізнатися докладніше на сторінці за посиланням.

Якщо у вас залишилися запитання стосовно роботи процесингового центру, звертайтеся до нас в службу підтримки. Ми працюємо 24/7 для вашої зручності.

Faq

Що таке процесинг електронних платежів?

Процесинг — це автоматизація електронних переказів між продавцем і покупцем. Технологія допомагає обробляти, перевіряти, приймати або відхиляти транзакції за картками та електронними гаманцями за допомогою спеціального апаратного та програмного забезпечення.

Де використовується процесинг електронних платежів?

Процесинг використовується в онлайн-бізнесі, електронній комерції, фінансових установах, мобільних додатках та інших сферах, де необхідно здійснювати безпечні та зручні електронні платежі.