Блог

Платіжний шлюз для сайту

27 вересня 2019 р.

Платіжний шлюз для сайту #1

Більшість сучасних інтернет-магазинів практично не може обробляти платежі власноруч: обсяги такі, що користувач швидше піде геть, ніж дочекається замовлення. Скоротити терміни обробки платежів, поставити їх «на потік» дозволяє використання платіжних шлюзів (Payment Gateway). Розробкою подібних інструментів зазвичай займається платіжна система, продавцеві залишається тільки інтегрувати робочий скрипт, приєднавши його до механізму сайту.

Платіжний шлюз – це сучасне рішення, за допомогою якого власники онлайн-магазинів можуть приймати кошти з банківських карт. Система забезпечує перевірку інформації від клієнта, виступаючи гарантом безпеки переказу для продавця і покупця.

Як працює система?

Схема роботи сервісу платіжних шлюзів проста. Коли покупець робить замовлення, платіж проходить наступні етапи:

 1. Купівля. Вона передбачає вибір способу оплати, заповнення платіжної форми, що містить базову інформацію про клієнта.
 2. Дані спрямовуються платіжному шлюзу. Система отримує введену покупцем інформацію і приховані поля – ідентифікатор магазину, номер замовлення і т.п.
 3. Шлюз запитує авторизацію, звертаючись до банку-еквайру і до інтернаціональної системи Masterсard, AmEx, Visa, підтверджуючи дійсність карти.
 4. При роботі з захищеною технологією 3D-Secure картою, клієнт з‘явиться на сторінці з формою введення пароля/пін-коду.
 5. Наступним кроком банк-емітент повідомляє міжнародну платіжну систему IPS, підтверджуючи коректність відомостей. IPS передає дозвіл провести транзакцію банку-еквайру.
 6. Банк-еквайр отримує у шлюзу суму до списання. Банк-емітент оцінює, чи вистачає покупцеві коштів, а потім відправляє суму, підтверджуючи транзакцію для IPS.
 7. Банк-еквайр, платіжний шлюз отримують підтвердження, проводячи транзакцію. Продавець дізнається про успішне проходження транзакції. Грошові одиниці знімаються з рахунку клієнта, потрапляючи до продавця.

Подібна система забезпечує високий рівень безпеки, практично повний захист від шахрайства. Головне зробити коректну інтеграцію з сайтом інтернет-магазину.

Складові шлюзу

Стандартні платіжні шлюзи складаються зі сторінок, що містять певну інформацію. Перерахуємо елементи системи:

 1. Форма оплати. Вона розташовується на сторінках інтернет-магазину (може бути винесена окремо або відкриватися у спливаючому вікні). Тут обов'язково знаходиться спеціальний платіжний віджет, відправка якої передає шлюзу ідентифікатор магазину, суму до сплати, при необхідності коментар.
 2. Підтвердження платежу. Сервіс зазвичай дублює введені дані, тоді покупець отримує можливість перевірити свій вибір в магазині, підтвердити його. Іноді сторінка містить додаткові опції. Підтвердження дозволяє відхилити платіж, при цьому клієнт погоджується з усіма умовами. Змінити домовленість можна, якщо продавець сам піде назустріч.
 3. Статус платежу. На сторінці покупець читає інформацію про процес оплати. Тут відображається, чи вдало пройшов платіж або ж з'явиться помилка. Якщо банк відмовив в оплаті/з'явилася проблема, це відобразиться на екрані. Наскільки детально буде описана помилка залежить від обраної системи.
 4. Результат платежу. Ця сторінка резюмує, що відбувається. Тут зазвичай присутня можливість написати продавцеві, попросити внести зміни в замовлення.

Кожна система онлайн-платежів та банк створюють свій шлюз, тому сторінки можуть відрізнятися одна від одної. Але в цілому схема стандартизована.

Інтеграція на сайт

Залежно від особливостей конкретного постачальника послуг інтеграція шлюзу для оплати замовлень онлайн може проходити по-різному. Загальний алгоритм виглядає наступним чином:

 1. Виберіть постачальника послуг.
 2. Запитайте інструкцію. Постачальник послуг може надати таку документацію оперативно.
 3. Переконайтеся, що ваш сайт, хостинг підтримують необхідний функціонал. Звичайно потрібна наявність ПО для мов програмування Visual Basic.Net, PHP, Perl, CGI, ASP.Net, ASP.
 4. Додайте потрібний скрипт, протестуйте роботу, запропонуйте клієнту новий функціонал.

Інтеграція на сайт потрібна тим, хто хоче працювати з клієнтом без переходу на сайт системи оплати. Це веде власника інтернет-магазину до втрати прибутку. Однак для сплати без переходів необхідно пройти сканування на безпеку по стандарту PCI DSS, щоб виключити ймовірність крадіжки даних користувачів.

Платіжні CMS-модулі

Якщо ви плануєте налаштувати прийом грошей на сайті, але не розумієтеся в програмуванні, використовуйте CMS-модулі. Це готові надійні скрипти, створені під конкретний механізм.

Електронна комерція дуже змінила інтернет. Сьогодні в мережі не тільки спілкуються і обмінюються інформацією, але й роблять великі покупки. Платіжні шлюзи – це інструмент, що дає можливість забезпечити безпеку угод, тому його часто використовують.

Faq

Які платіжні методи зазвичай підтримуються платіжними шлюзами?

Платіжними шлюзами підтримуються: кредитні та дебетові картки (Visa, Mastercard); електронні гаманці (PayPal, Google Pay, Apple Pay); банківські перекази (безпосередні перекази з банківського рахунку клієнта на рахунок продавця).
 

Як вибрати відповідний платіжний шлюз для свого сайту?

Платіжний шлюз можна обрати у три кроки: проаналізувати потреби та завдання вашого бізнесу; порівняти типи шлюзів; впевнитися, що в обраному шлюзі є всі необхідні вам компоненти.