Блог

Як назвати інтернет-магазин?

26 травня 2020 р.

Як назвати інтернет-магазин? #1

Вигадати назву інтернет-магазину не так просто, якщо не знати деяких вимог до назв та простих методів це зробити. Вона повинна запам’ятовуватися та бути унікальною. А ще чіпляти погляд, легко читатися та проговорюватися. Про вимоги до назви магазина, методів генерації ідей, основних помилках вибору — детально зупинимося у цій статті.

Основні вимоги

Обрати назву для інтернет-магазину не те ж саме, що для торгівельної точки на вулиці. Вимоги до функціональності — жорсткіші. Хоча би тому, що ім’я використовуватиметься в домені, електронній адресі ресурсу.

Спочатку — назва, потім — сайт

Якщо будете діяти в зворотньому порядку, це загрожуватиме незапланованими витратами, чи домен не матиме відношення до імені магазину. Вільних доменів з вигаданою назвою може не бути, а ціна у перекупників часто занадто висока.

Перекупники (кіберсквотери) викупають вільні домени з популярними, гарними назвами, потім виставляють їх на продаж. Вартість деяких перевалює за сотню тисяч. Зазвичай до них звертаються розкручені торговельні марки, які планують розширити бізнес онлайн.

Чим коротше, тим краще

Так назва поміститься на логотипі, легше запам’ятається покупцю та його буде простіше знайти в інтернеті — менше шансів зробити помилку в написанні. Якщо довгої назви не уникнути, варто використати милозвучне скорочення чи абревіатуру.

Як чується, так і пишеться

Якщо хтось в розмові згадає сайт, співрозмовник зможе легко його знайти. Тому бажано уникати важких слів з великою кількістю шиплячих. Слів, які можно написати латиницею різними способами.

У домена не повинно бути поганої історії

Вільна для покупки адреса не означає, що раніше його не використовували. Перевірте домен перед покупкою на сайті web.archive.org, інакше погана історія може створити серйозні ускладнення для просування сайту в інтернеті.

Унікальність

Важливий пункт.

Унікальна назва не лише виділить серед конкурентів, але й значно полегшить просування ресурсу в топ видачі пошукових систем.

Значення слова в іншій країні

Якщо заздалегідь не продумати цей момент, може статися справжній конфуз. Простий приклад: виробники лікеру на основі віскі «Irish Mist» з Ірландії лише після повного провалу на ринку Німеччини дізналися, що слово «mist» німецькою означає гній. Незважаючи на смакові якості продукції, споживачі не хотіли бачити його в себе на столі.

Хороша назва повинна не лише гарно звучати. Ім’я має не шкодити, а приносити реальну користь бренду.

Способи придумати назву магазину та вдалі приклади

Їх немало. Не дивлячись на величезну кількість брендів на ринку, вигадати власне унікальне ім’я не так важно, як може здатися непідготовленій людині.

Існує цілий напрямок — неймінг. Його спеціалісти генерують назви, які приваблюють клієнтів, аналізують конкурентів, ринок та споживачів, вивчають компанію та її особливості. Одним з методів можна вважати звернення до креативників.

Але тут ми покажемо 8 ефективних способів для самостійного неймінгу:

1. Нові слова та комбінації

Не завжди слово, яке розміщене на логотипі, має сенс. Але воно запам’ятовується, легко читається та звучить.

Adidas — яскравий приклад вдалої комбінації імена засновника. Знайомі Адольфа Даслера називали його Аді. Аді Дасслер — звідси і виникла назва всесвітньо відомого концерну.

Або LEGO, назву якого спочатку з'єднали з двох датських слів “LEh GPdt”, тобто — грати добре. Потім, щоправда, оголосили, що це від латинского “lego”, що означає “збирай”. Не всі знають, що перші іграшки Lego не потрібно було збирати.

Комбінуючи назву з двох чи більше слів, обов’язково проаналізуйте отримані варіанти.

 • Яка асоціація виникає? Потрібно, щоб була позитивна. Приємні образи позитивно налаштують потенційного покупця до продукту.
 • Чи є додаткові, відтінкові значення? Слухаючи з дитинства казки, ми звикли, що ведмідь — простий, лис — хитрий, а заєць — трусливий. Тому, якщо в вас вийшов якийсь Ведмезай, подумайте ще.

2. Ім’я власника

Не зовсім так. В будь-якому випадку не одне слово, інакше ви просто загубитесь серед сотень інших “Христин” та “Анжелік” — цей спосіб неймінгу використовується найчастіше.

Краще віддайте перевагу прізвищу. McDonald's, Gillette, Ford, Тинькофф, Смирнофф… Якщо ви король Таїланду з прізвищем Бодинтхаратхеппхаяварангкун, для назви інтернет-магазину краще використати інші методи.

Але якщо ім’я відповідає основним вимогам, з яких розпочалася стаття, то чому би ні?

До речі, дизайнеру Тому Форду зовсім не завадило відоме прізвище автомобільного магната, щоб розвивати власний бренд. Просто він використав і прізвище, і ім’я.

3. Рима чи ритм

M&M's, Coca-Cola, KitKat, Chupa-Chups — ритмічне повторення слів гарно вкарбовується у пам’яті. Магазину недорогого взуття виділитися допоможе римоване ім’я. Наприклад, “кросівки-сторублівки”. Звичайно, це не дуже вдалий приклад. Спробуйте для тренування вигадати декілька таких римованих словосполучень. Ритмічні римовані строки не так просто викинути з голови.

4. Аналогії

 

Все це може стати назвою для магазину:

 • Відомі історичні події
 • Історичні персонажі
 • Кіногерої
 • Тварини
 • Рослини
 • Планети
 • Географія
 • Герої міфів та казок

Головне — грамотно провести аналогію. Ювелірний магазин “Курочка Ряба” чи “Золоте Руно”. Побутова техніка, електроніка — “Матриця” чи “Планета Залізяка”. Косметика та парфумерія — “Сибірський цирульник”, “Лотос”, “Галатея”.

5. Скорочення чи абревіатура

Вдайтеся до скорочення слів, якщо не вдається зробити коротку назву. Корпорація Intel отримала ім’я, скоротивши словосполучення Integral Electronics, BMW — це Bayerische Motoren Werke, ЦУМ — Центральний Універсальний Магазин.

Про вплив на сприйняття певних звуків говорив ще Михайло Васильович Ломоносов у “Короткому посібнику до красномовства”, а сучасні дослідження звукового символізму Журавльовим підтвердили теорію експериментів.

 • B, C, S — надають назві консерватизму та традиційності.
 • V, X, Z — інноваційні мотиви.
 • F, L, V, W — жіночий ряд звуків.
 • M, X, Z — чоловічий.

Навіть вигадані слова несуть емоційний заряд. Дві фігурки на вибір: пухка та худа. Одну звати Пім, іншу Пом. Хто з них хто? Вісім з десяти людей скажуть: Пім — худа, Пом — пухка. Використовуючи ці знання, ви можете створити у підсвідомості споживача певний ментальний образ компанії.

6. Властивості та якості товару

Логотип та назва соціальної мережі Twitter передає звук щебетання птиць, Schweppes — імітує відкриття пляшки з газованим напоєм, а ім’я компанії “Агуша”, яка виробляє дитяче харчування, несе інформацію про те, як белькоче маля.

Суть цього питання ви зловили. Зізнайтеся, ви спробували вимовити вголос — Schweppes! Так воно і працює.

7. Жарт чи протиріччя

Гарний жарт здатен підняти настрій та заручитися підтримкою користувача ще до відвідування сайту. Більшість знають, як англійською буде “пиво”, тому назва закуски «Beer'ка» звучить досить вдало.

Викликає посмішку бурхливий вияв почуттів пошукової системи Yahoo! Також веселить салон підлогових покриттів “Топай по хорошему” чи грузинський ресторан «Мамой клянусь!».

Зіставленням суперечливих понять скористався виробник туристичного спорядження “Lowe Alpine”, що означає “Низькі Альпи”. Натяк на те, що після покупки в них необхідних речей, сходження перетвориться на легку прогулянку на свіжому повітрі.

Такий прийом часто використовують в назвах книг та серіалів для привернення уваги: беруть одне слово та підбирають до нього протилежність. “Живі мерці”, “Звичайне чудо”, “Завтра була війна”, “Померти, щоб жити” тощо.

8. Заміна слів, пов’язаних за смислом

Слова використовуються в переносному значенні. Наприклад, коли замість “гарне частування” говорять “богатий стіл” чи “чайник закипів”, маючи на увазі воду. Мережа ресторанів з японською кухнею “Планета суші”, українські ресторани з національними стравами “Пузата Хата”, король бургерів “Burger King” — від часткового до загального, та навпаки.

Метонімія — так називається цей метод.

Поради з вибору назви

У світі є приклади вдалих назв, які з’явилися випадково та ніяк не пов’язані з діяльністю компанії.

 • Apple Стіва Джобса прийшло з його фруктової дієти.
 • На річці AVON стояло рідне місто Шекспіра, чиїм прихильником був засновник однойменної фірми Девід Макконнелл.
 • Kodak — слово повністю вигадане Джорджем Істманом. Йомо просто подобалась буква K, від вважав її енергійною та такою, що запам’ятається.
 • Струмок Adobe протікав за будинком Джона Уорнока, засновника Adobe Systems.

І все ж, краще назвати свій магазин, керуючись наступними порадами.

Цільова аудиторія

Уважно вивчіть її — це ті люди, які стануть вашими клієнтами. Чи ні.

Якщо ви зберігаєте цукор в баночці з назвою “Перець”, навряд його зможе знайти хтось, крім вас. Поспілкуйтесь в соціальних мережах, зрозумійте образ та стиль життя майбутніх покупців. І вигадайте співзвучну назву зі світу цільової аудиторії.

Аналіз конкурентів

Подивіться видачу пошуковика за ключовими запитами вашої ніші. Так вам не доведеться витрачати час на вигадування імені, яке вже зайняте.

До того ж, унікальна назва виділить вас серед схожих магазинів та зробить впізнаваним брендом.

Мозковий штурм

Підключіть до справи рідних та друзів. Попросіть приділити п’ятнадцять хвилин часу, щоб накидати підходящі варіанти. Це дозволить подивитись на питання з різних боків та отримати багато цікавих рішень, коли закінчаться стандартні та нудні.

Тестуйте

Оберіть найкращі ідеї для назви та поверніться з ними до соціальних мереж, до вашої цільової аудиторії. Запитайте, яке ім’я більше цікаве, позитивне та емоційне, ніж інші. Нехай вони допоможуть обрати правильно.

Пограйте з доменом

Оригінальні варіанти виходять, якщо обіграти доменне ім’я так, щоб домен після крапки був закінченням назви.

Перше, що прийшло на думку:

 • Якщо магазин, в якому переважно іноземний асортимент товарів: Burzh.ua
 • Французький текстиль, нижня білизна, парфуми чи одяг: Frans.ua

Впевнені що ви зможете вигадати кращі назви, вивчивши свою аудиторію та витративши достатньо часу.

Невелика порада. Обігравши доменне ім’я, зареєструйте варіант з повною назвою також. Так ви не станете жертвою шахраїв та кіберсквотерів.

Основні помилки при виборі імені домену

Зверніть увагу, що не завжди ви можете назвати інтернет-магазин так, як захочеться. Навіть якщо вигадане ім’я виявилось вам веселим, оригінальним та таким, що привертає увагу.

Відкривши магазин в інтернеті, отримавши постійних покупців, коли-небудь ви захочете розширити діяльність та зареєструвати бізнес. Буде погано, якщо вже відомий бренд доведеться перейменувати.

Є назви, які заборонені законом. До вас прийдуть після першої ж скарги. Ось декілька правил:

 • Назва фірми не може ображати почуття людей, бути нецензурною, аморальною чи антигуманною. Похоронне бюро “Майбутнє”, товари для інвалідів “Геракл”, книжковий магазин “Прокляття християнству” — такі назви точно принесуть вам проблеми.
 • Не використовуйте в назві відомі бренди. Виробляєте та продаєте в інтернеті напої? Не називайте їх “Одеський Schweppes”.
 • Не додавайте до назви слова, які позначають державні органи.
 • Якщо хочете використати назву своєї країни чи столиці, не поспішайте. Можливо вам потрібно буде заплатити мито чи отримати спеціальний дозвіл.
 • Назви інших держав чи міжнародних організацій теж заборонені. Ви не можете зареєструвати назву “Постільна білизна з Франції” чи ТОВ “ООН”. Навіть якщо ваша абревіатура ООН має зовсім інше значення.

І це ще не все. Враховуйте і три найпоширеніші помилки при створенні назви інтернет-магазину.

1. Кириличний домен

Головний плюс: як чується — так і пишеться, помилки практично виключені.Франс.уа, Забе.ру — гарно.

Але часто з милої назви кирилиця перетворюється на безглуздий набір символів, який неможливо прочитати без допомоги Punycode.

Франс.уа виглядатиме так: xn—80a0ahgl.xn--80a1b.

Кириличний домен повинен бути дзеркалом, з якого відбувається переадресація на основний сайт.

2. Складне написання

«Буржуа» в англійській транскрипції можна написати, як burzhua, burgua, burjua или burjhua.

Уникайте таких букв у назві магазину, полегшіть людям пошук.

До таких букв відносяться:

 • Ш — sh, sch, shc.
 • Х — ch, h.
 • Ф — ph, f.
 • Я — ja, ya, ia.
 • Ж — zh, j, g, jh.

3. Регіон

Сьогодні ви продаєте товари лише в своєму місті, завтра в області, а післязавтра по всьому світу. В цьому випадку доменне ім’я з прив’язкою до регіону доведеться змінювати, що потягне за собою багато труднощів.

За допомогою наших рекомендацій ви зможете вигадати ідеальну назву для свого інтернет-магазину та уникнути багатьох помилок. Не шкодуйте часу на вибір підходящого імені — нехай це будуть дні, навіть тижні.

Проте в подальшому вам не доведеться нічого перероблювати: логотипи, візитні картки, контекстну рекламу та багато інших супутніх речей.