Блог

Що таке мерчант аккаунт?

18 травня 2020 р.

Що таке мерчант аккаунт? #1

Якщо у вас є інтернет-магазин, то ви знаєте, наскільки важливо приймати кредитні картки у якості оплати. Пройде ще кілька років перед тим, як суспільство переключиться на повністю безготівковий розрахунок. Але вже сьогодні більшість покупців віддають перевагу карткам. Можливість обробляти їх на сайті напряму пов’язана зі збільшенням продажів, конверсії сайту та грошового потоку вашого магазину.

На жаль, ви не можете просто взяти та розпочати роботу з банківськими картками на сайті своєї компанії. Для цього вам потрібно відкрити мерчант рахунок та заключити договір з процесинговим центром. Останній буде обробляти карткові транзакції.

Якщо ви новачок в e-commerce бізнесі, скоріш за все вам цікаво, що таке мерчант аккаунт (з англійської “мерчант” – це продавець або “торговець”)? Як він працює і що необхідно, щоб його отримати? Які переваги відкриття рахунку? Залишайтесь з нами, так як ми плануємо надати вам відповіді, за якими ви прийшли.

Визначення merchant account

Якщо ви рішуче налаштовані приймати платежі у своєму інтернет-магазині, то обов’язковою умовою є відкриття торгового аккаунту. Мерчант рахунок – це обліковий запис, на який потрапляють кошти після того, як покупець розплатився карткою і його дані були оброблені платіжною системою.

Кошти, які списують з карток користувачів, проходять через процесинговий центр та надходять на ваш рахунок продавця. Потім, ви отримуєте кошти на свій банківський аккаунт протягом 1-2 днів.

З самого початку варто розібратися, чому суми йдуть на рахунок продавця, а не ваш комерційний. У продажах не завжди все гладко. Іноді покупці можуть вимагати повернення своїх коштів, так як товар їм не підійшов або сума була списана з картки у результаті шахрайських операцій. В таких випадках кошти вилучають з вашого аккаунту, а залишок суми виводять на банківський. Ось чому відкрити мерчант рахунок – ваша першочергова задача, якщо ви вирішили підкорити світ e-commerce.

Основні види мерчант рахунків

Мерчант аккаунт буває двох видів: торговий та інтернет. Вся різниця в тому, що перший потребує наявність картки при оплаті, а інший ні. Що це означає? Торговий рахунок використовується у звичайних магазинах, де POS-термінали зчитують оплату в мережі та є обов’язковим для власників онлайн бізнесу.

Існує ще один розподіл рахунків, а саме high risk (платежі з високим ризиком) та low risk (платежі з низьким ризиком). Відкрити мерчант рахунок першого типу важче, але можливо. Ступінь ризику вашої діяльності буде оцінювати банк, в який ви подаєте заявку на реєстрацію аккаунту.

Переваги використання рахунку продавця

Незважаючи на те, що відкрити мерчант рахунок задача не з простих, наявність такого аккаунта має ряд суттєвих переваг:

 • Мультивалютність. Маючи merchant account, ви можете приймати оплату в різних валютах. Таким чином, розширення кордонів вашого бізнесу – питання часу.
 • Безпека. Не має значення, реєструєте ви рахунок за допомогою платіжної системи чи самостійно через банк, мерчант аккаунт нерозривно пов’язаний з PSP сертифікатом. Володіючи даним документом, ви гарантуєте своїм покупцям захист їхніх платіжних даних.
 • Збільшення прибутку. Кожна сьома людина надає перевагу оплаті карткою. Крім того, великі та імпульсивні покупки частіше за все сплачують кредитками. Якщо ви будете приймати картки на сайті, ваш прибуток зросте в рази.
 • Залучення клієнтів. Гнучкість та свобода вибору – основні вимоги, які висувають покупці у мережі. Надаючи їм безліч варіантів оплати, ви вже на голову вище за своїх конкурентів.
 • Сервіс 24/7. Ваш бізнес не залежатиме від роботи банків.Клієнти можуть здійснювати оплату у будь-який момент, навіть вночі та у вихідний.
 • Швидкість транзакції. Немає значення, який оборот у вашого онлайн магазину зараз. Можливість проводити тисячі операцій на хвилину відкриває перед вами неймовірні перспективи збільшення прибутку у майбутньому.

Як працює мерчант аккаунт?

Онлайн-шопінг відкрив людям двері в інший вимір, де все відбувається швидко та зручно, варто лише натиснути на кнопку. Більше 2 мільярдів людей по всьому світу надають перевагу інтернет-магазинам і це число блискавично збільшується кожен день. Практично кожна четверта людина хоча би один раз взаємодіяла з merchant account. Зі сторони споживачів, процедура оплати покупок виглядає просто: додав товар до корзини, визначився з методом розрахунку та заплатив необхідну суму. Як же насправді працює мерчант рахунок?

 • Після того як покупець обрав оплату карткою, він вводить її інформацію: номер, термін валідності, CVС-код.
 • Отримані дані переадресовуються платіжному шлюзу, який в свою чергу, перевіряє транзакцію на предмет шахрайських операцій.
 • Далі запит надсилають у банк, а він інформує платіжну систему (American Express, Visa, MasterCard та інші) про здійснення транзакції.
 • Наступним кроком є підтвердження достатньої суми на рахунку покупця та валідності картки. Коли банк-емітент (той, що випустив карту) підтверджує дані, система сповіщає про це банк-еквайр.
 • Він видає платнику ID, який прив’язується до рахунку компанії. Кошти направляють на мерчант рахунок, а клієнт дізнається про те, що транзакція була схвалена та сума списується з картки.

Вищезгадані операції займає декілька секунд, якщо всі процеси налагоджені. Тому дуже важко довірити свій інтернет-магазин надіжної платіжної системи, яка буде безперебійно обробляти карткові транзакції.

Як відкрити мерчант рахунок?

Відправною точкою створення продавця буде аналіз брендів кредитних карток. З ким ви би хотіли працювати? Приймаючи рішення, не ігноруйте місцеві платіжні інструменти, оскільки вони можуть збільшити ваш трафік. І, звичайно, переконайтеся, що ваші клієнти можуть користуватися послугами таких великих операторів кредитних карток, як Mastercard чи Visa.

Наступний крок – підготовка всіх необхідних документів, які стосуються вашого фінансового становища (середній чек, орієнтовний оборот та обсяг продажів).Також, банки запитують податкові декларації, тому приведіть їх в порядок перед тим, як подавати у фінансові установи.

Далі, ви звертаєтесь в банк-еквайр для підписання угоди. Експерти радять відкрити мерчант рахунок в банку країни, де зареєстрований бізнес. Щоб полегшити процес реєстрації, не варто нехтувати установами, де ви оформили свій поточний аккаунт.

Коли ви подаєте заяву на відкриття рахунку, ось які фактори впливатимуть на успіх операції:

 • Невдачі та досягнення. І злети, і падіння мають значення. Якщо ваш бізнес був на межі банкрутства чи були заборгованості за рахунками, скоріше за все, вам відмовлять. Ваша особиста кредитна історія також буде враховуватися.
 • Досвід. Ви бізнесмен з багаторічним досвідом роботи чи сповнений ентузіазму новачок? Відповідь на це питання може стати фактором, який впливає на ситуацію при відкритті банківського рахунку.
 • Тип вашої організації. Залежно від цього будуть оцінюватися можливі ризики. Якщо ваш бізнес недостатньо безпечний, банк має право відмовити вам. Само собою, що вони не хочуть бути мішенню частих атак шахраїв.

Якщо рішення прийняте на вашу користь, ви отримуєте мерчант рахунок, якому присвоюється певний ID в електронній платіжній системі.

Альтернативне рішення

Щоб уникнути процедур, пов’язаних з відкриттям рахунку, які займають багато часу, зверніться до постачальника платіжних послуг, такого як Інтеркаса. Це рішення економить ваші кошти та не потребує практично ніяких зусиль з вашої сторони.

Провайдер платіжних рішень візьме на себе всю відповідальність за безпеку транзакцій. Також вам буде надано регулярні звіти за всіма грошовими операціями у вашому магазині. Ще одна перевага використання послуг посередників є проста інтеграція прийому платежів та валют.

Якщо ви плануєте працювати не лише на місцевому ринку, а й на міжнародному, агрегатор платіжних методів – безпрограшне рішення. Вся справа в тому, що обробка транзакцій буде повільною, якщо ваш рахунок відкрито в локальному банку, а оплату ви приймаєте за кордоном.

Також, рішення платіжних платформ підійдуть тим, чий бізнес менше двох років на ринку та входить у зону високого ризику. Кооперація з провайдером збільшить ваші шанси отримати merchant account та вбереже від атак шахраїв.

Faq

Що означає "мерчант аккаунт"?

“Мерчант акаунтом” називається спеціальний торговий рахунок, власник якого має можливість приймати від клієнтів оплату за допомогою карток Visa, MasterCard та інших. Саме на цьому акаунті гроші опиняються після того, як покупець розрахувався, тут вони знаходяться від кількох хвилин до трьох днів, а потім йдуть на вказаний банківський рахунок, куди, власне, переводив кошти клієнт. Фактично це є проміжний рахунок, який зв’язаний з основним рахунком бізнеса.
 

Для чого потрібен мерчант аккаунт?

Щоб у разі, якщо клієнт хоче повернути платіж, він міг це зробити. В таких випадках кошти вилучають з вашого аккаунту, а залишок суми виводять на банківський. 
 

Які переваги має мерчант аккаунт для бізнесу?

Він розширює географію прийому платежів, гарантує їхню безпечність, підвищує рівень якості в обслуговуванні клієнтів, спрощує звітність, покращує репутацію бізнеса в очах партнерів та клієнтів.