Блог

Як оформити сторінку вдячності на сайті

4 листопада 2020 р.

Як оформити сторінку вдячності на сайті #1

Коли людина оформила замовлення у вашому інтернет-магазині або підписалася на розсилку, буде логічним віддячити їй за це. Для цього вигадали сторінку вдячності (або Thank you page). Деякі нехтують такою можливістю, і дарма, бо Thank you page — не тільки спосіб сказати “дякую” клієнту, але й одна зі сходинок воронки продажів.

У цьому матеріалі ми розкажемо, як правильно оформити сторінку вдячності, щоб підвищити лояльність клієнта та збільшити конверсію, а також розглянемо приклади грамотно складених Thank you page.

Що таке сторінка вдячності

Сторінка вдячності, або Thank you page — це веб-сторінка, на яку переадресовується відвідувач сайту після виконання певної цільової дії. Такою дією може бути підписка на розсилку, купівля товару або послуги, заповнення форми.

За допомогою грамотно складеної Thank you page можна:

 • Стимулювати повторні продажі
 • Збільшити середній чек
 • Виконати допродаж
 • Запросити зворотній зв’язок
 • Отримати нових підписників на розсилку

Після того, як людина виконала цільову дію, наприклад, зареєструвалась на сайті, вона з простого відвідувача стає лідом. Тож тепер завдання бізнесу — провести потенційного клієнта далі воронкою продажів. За допомогою Thank you page можна забезпечити його подальше залучення та просування до головної мети — купити ваш продукт. Також сторінка вдячності буде корисна вже й після покупки: розмістіть там схожі товари або інформацію про акційні пропозиції, щоб підштовхнути клієнта до нового замовлення.

Крім того, не забувайте про основну функцію Thank you page — інформаційну. Вона потрібна не просто для того, щоб сказати “дякуємо за замовлення” або іншу активність на сайті. Завдання такої сторінки у тому, щоб дати клієнту підтвердження “ви все зробили правильно” та зорієнтувати, як ситуація буде розвиватися далі.

Складові сторінки вдячності

Грамотно складена Thank you page повинна складатися з таких елементів:

 • Вдячність. Сама назва сторінки натякає, що вона повинна містити слова вдячності за замовлення. Просте “дякую” викличе у людини приємні емоції, він відчує свою цінність.
 • Підтвердження правильності виконаної дії. Повідомте користувачеві, що в нього вийшло виконати потрібну дію — оформити замовлення, підписатися на розсилку, залишити заявку. Для цього використовуйте фрази “Вітаємо”, “Замовлення прийняте”, “Ви успішно оформили заявку”.
 • Чіткі інструкції. Підкажіть користувачеві, що йому робити далі. Якщо він оформив замовлення, повідомте, що скоро з ним зв’яжеться менеджер, або що замовлення вже обробляється. Якщо це підписка на розсилку — скажіть, що треба підтвердити email-адресу через лист, що вже надісланий на пошту.
 • Заклик до дії. Використовуйте яскраві кнопки та чіткі CTA, щоб клієнт ще затримався на сайті та перейшов на потрібну вас сторінку. Людина вже зацікавлена у вас, тож він буде більш охоче реагувати на нові пропозиції. Тестуйте різні варіанти затримання через Thank you page, наприклад, додайте на сторінку вдячності посилання на блог або запропонуйте переглянути схожі товари.

Вигадайте дизайн Thank you page, але пам’ятайте, що він має відповідати загальному оформленню сайту. Не використовуйте зайві елементи на сторінці вдячності, зробіть акцент на кнопку із закликом до дії.

Різновиди Thank you page

Розглянемо основні різновиди Thank you page.

“Дякуємо за замовлення”

Стандартна сторінка вдячності, які за замовчуванням вбудована в більшість CMS. “Дякуємо, наші менеджери зв’яжуться з вами” — це краще, ніж взагалі без слів вдячності, але доволі нудно. Ви можете покращити ситуацію, якщо шаблонний текст переписати на щось цікавіше. Наприклад, “Наші ельфи вже починають збирати ваше замовлення”.

Терміновий зв’язок

На сторінці вдячності можна залишити контакти для зв’язку в непередбачуваних ситуаціях. Наприклад, людина помилилась в оформленні замовлення й хоче поміняти якусь позицію. Або менеджер довго не перетелефонує і клієнт хвилюється.

Перевірка інформації

На Thank you page можна продублювати номер телефону та адресу клієнта. Наприклад, це може виглядати так: “Ми прийняли ваше замовлення, завтра воно приїде за адресою… Наш кур’єр зателефонує вам за номером…” Так людина може ще раз перевірити, чи правильно він ввів дані, та у випадку невідповідності одразу передзвонити та виправити інформацію.

Зворотний зв’язок

Thank you page з формою зворотного зв’язку або опитуванням — гарне рішення, щоб зібрати думку клієнта щодо сервісу, та визначити рівень задоволення якістю товарів або послуг. Так ви зможете зекономити час на збір інформації та знайти недоліки в обслуговуванні. До того ж така сторінки вдячності підвищить лояльність покупців, бо вони відчують, що їхня думка важлива для вас, і що ви готові вдосконалюватися.

Подарунок

Подаруйте щось клієнту, щоб простимулювати його до наступної купівлі. Це може бути знижка на нове замовлення, цікавий для нього матеріал, який ви відправите на пошту. Наприклад, якщо ви подаруєте клієнту безкоштовний навчальний курс або гайд з теми, що його, ви одразу підвищите лояльність покупця, та отримаєте його email-адресу.

Контент

Thank you Page може бути частиною контент-стратегії. Створіть блог для своїх покупців, пропонуйте цікавий контент, діліться порадами. Розміщуйте цікаві матеріали на сторінці вдячності. Так ви зможете зміцнити зв’язок з клієнтами та стимулювати їх до повторних покупок.

Підписка на сторінки в соцмережах

Запропонуйте покупцю подружитися в Facebook або Instagram, щоб він вчасно дізнавався про спеціальні пропозиції та оновлення асортименту. Додайте іконки для переходу в соцмережі на Thank you page.

Способи застосування Thank you page

За допомогою Thank you page ви можете вирішувати різноманітні завдання:

 • Допродавати товари/послуги. Якщо користувач зробив замовлення, можна запропонувати йому купити щось ще, розмістивши додаткові аксесуари або послуги на Thank you page.
 • Підвищувати лояльність клієнта та стимулювати повторні продажі. Даруйте знижки, бонуси та корисні матеріали, робіть спеціальні пропозиції на сторінці вдячності.
 • Підвищувати довіру аудиторії до бренду. Ви можете розмістити відгуки інших клієнтів прямо на Thank you page та запропонувати, щоб покупець поділився й своїм враженням від вашого бренду.
 • Збільшити час відвідування сайту, щоб покращити позиції в пошуковій видачі. Якщо людина підписалась на блог, запропонуйте їй на сторінці вдячності прочитати кілька топових матеріалів. Тоді збільшаться шанси, що користувач почне читати статті, а не забуде про них.
 • Отримувати фідбек. Віддячте клієнту за замовлення та попросіть відповісти на кілька питань. Запитайте, чому він зробив покупку саме у вас, що йому сподобалось у вашому магазині, а що він би покращив.
 • Привертати нових покупців. Ви можете прямо зі сторінки вдячності отримувати нових клієнтів за допомогою реферальної програми. Запропонуйте клієнту на Thank you page привести друга та пообіцяйте йому за це знижку або бонуси.

Визначте вашу мету та створюйте Thank you page під неї. Якщо ви хочете затримувати відвідувачів на сайті, пропонуйте цікаві статті після підписки на розсилку, якщо хочете стимулювати клієнта на повторну покупку — запропонуйте знижку на наступне замовлення, тощо.

Налаштування аналітики

Момент, коли покупець потрапляє на сторінку вдячності, йде одразу за конверсійною дією. Це може бути підписка на розсилку, купівля товару, заявка, тощо. Враховуйте переходи на Thank you page під час налаштування аналітики, щоб розуміти, скільки цільових дій було виконано за конкретний проміжок часу. Для цього налаштуйте мету в системі аналітики на відвідування сторінки вдячності: скопіюйте веб-адресу сторінки та поставте його в умови для мети. Дані будуть більш точними, якщо ви закриєте Thank you page від індексації пошуковими системами та знеможливте прямий вхід.

Сторінка вдячності: приклади

Розгляньмо кілька варіантів того, як може виглядати сторінка вдячності: приклади під час підписки на розсилку та після оформлення замовлення.

 • Thank you page інтернет-магазину жіночої білизни

У цьому прикладі є й слова вдячності, підтвердження виконаної дії, і чіткі інструкції про те, що підписнику робити далі. Детально описано, що робити, якщо людина не знайшла листа у “Вхідних”. Плюс такого рішення в тому, що магазин не просто сказав “Дякуємо за замовлення”, а приділив увагу розв’язанню проблеми, яка може виникнути в клієнта. Ще один плюс — текст Thank you page написаний не шаблонно та офіційно, а “живою” мовою, яка ближче користувачу.

Як оформити сторінку вдячності на сайті #2Як оформити сторінку вдячності на сайті #3

 • Thank you page інтернет-магазину дитячого одягу

У цьому прикладі немає “дякую”, зате є підтвердження замовлення та пояснення, що буде далі. Також є кнопка із закликом до дії, яка може стимулювати повторну покупку.

Як оформити сторінку вдячності на сайті #4Як оформити сторінку вдячності на сайті #5

 • Thank you page сервісу email-розсилок

У цьому прикладі користувачеві не просто дають інструкцію, що робити далі — перевірити пошту — але й вказують, коли чекати листа. Така деталізація створює позитивне враження про бренд в очах клієнта — він відчуває, що компанія піклується про нього та поважає його час.

Як оформити сторінку вдячності на сайті #6Як оформити сторінку вдячності на сайті #7

 • Thank you page інтернет-магазину косметики

Це варіант вдячності після реєстрації. У ньому немає “дякую”, але є інші елементи сильної Thank you page: підтвердження дії, чіткі інструкції, контакти для зворотного зв’язку. Також на сторінці перераховані можливості, які тепер з’явилися в користувача.

Як оформити сторінку вдячності на сайті #8

Як оформити сторінку вдячності на сайті #9Використовуйте Thank you page, щоб підвищити лояльність користувачів та збільшити продажі. Пробуйте різні варіанти сторінки вдячності та шукайте той, який дасть максимум користі вашому бізнесу.

Faq

Що таке сторінка вдячності на сайті?

Це сторінка, на яку відвідувачі потрапляють після виконання певної дії, наприклад, підписки на розсилку новин, здійснення покупки або заповнення форми. Сторінка подяки допомагає перетворити відвідувачів на потенційних клієнтів і проводить їх через воронку продажів. Вона виконує інформаційну функцію, підтверджуючи успішність дії та надаючи вказівки щодо того, що відбувається далі на шляху клієнта.
 

Які цілі можна досягти за допомогою сторінки вдячності?

Метою такої сторінки є: стимулювати повторні продажі; збільшити середню суму транзакції; продати супутні товари; зібрати відгуки та залучити нових підписників на розсилку. 
 

Як оформити сторінку вдячності візуально привабливо?

Перш за все вона повинна органічно вписатися в дизайн сайта. Для цього вона має бути оформлена у фірмовому стилі та з використанням певних кольорів. Всі інші деталі залежать від специфіки бізнесу.