Блог

Що таке інвойсинг?

20 липня 2020 р.

Що таке інвойсинг? #1

Інвойс перекладається з англійської як "рахунок" або "накладна". Відповідно, електронний інвойсинг - це виставлення рахунку покупцеві в інтернеті. Мерчанти можуть відправляти їх по електронній пошті, SMS або в месенджері.

Продавець формує інвойс в особистому кабінеті платіжної системи, яку він використовує, і відправляє його клієнту. Той переходить за посиланням або натискає на кнопку "Оплатити" і вибирає зручний платіжний метод. Транзакція обробляється на стороні процесингового центру, кошти надходять на рахунок мерчанта, а платнику приходить повідомлення про успішне завершення операції.

Кому потрібен інвойсинг

Електронний інвойсинг є актуальним рішенням для малого бізнесу. Особливо для продавців, у яких немає сайту, але є онлайн-магазин, наприклад, в Instagram або Facebook. У цій ніші оплата "скиньте гроші на карту" все ще часта практика, але не завжди зручна і безпечна для покупця. Адже по суті клієнт просто переводить гроші на карту незнайомцю, який може виявитися шахраєм. Так що онлайн-інвойсинг - це зручна можливість для бізнесу користуватися перевагами онлайн-платежів і при цьому працювати на звичній платформі.

Фрілансери - ще одна група людей, які оцінять переваги онлайн-інвойсингу. Веб-розробники, дизайнери, копірайтери, репетитори і інші підприємці, які працюють на себе, можуть формувати рахунки і відправляти їх замовникам. Це виглядає більш професійно, до того ж фрілансер не зобов'язаний надавати особисті дані.

Переваги онлайн-інвойсингу

Інвойсинг пропонує безліч переваг як для мерчантів, так і для покупців. Ось деякі з них:

  • Щоб виставити рахунок, продавцеві потрібно знати тільки email-адресу або номер телефону покупця.
  • Є можливість виставляти рахунки в ручному і автоматичному режимі.
  • При виставленні онлайн-інвойсу задіяні всі ті ж методи верифікації та захисту даних клієнта, тому платежі безпечні.
  • Клієнт може оплатити замовлення за фактом його виконання. Така бізнес-модель зміцнює довіру між постачальником і платником.
  • Коли покупець переходить за посиланням, йому доступні платіжні способи на вибір. Це може бути Apple Pay, Google Pay, QR-оплата або розрахунок карткою. Мерчант погоджує платіжні інструменти на етапі модерації.
  • Якщо порівнювати паперовий і електронний інвойс, то другий пропонує економію на ручному введенні даних, сортуванні та реєстрації рахунків.
  • В особистому кабінеті зручно відстежувати всі виставлені інвойси та платежі по ним.

Формування посилання для оплати

Платіжний агрегатор Interkassa пропонує своїм клієнтам доступ до функції інвойсингу за замовчуванням. Однак, для активації такої каси, наші клієнти повинні мати сайт або аккаунт для продажу в соціальних мережах.

Продавець генерує електронний інвойс в особистому кабінеті. Для цього достатньо заповнити форму і ввести наступну інформацію: перелік товарів або послуг, номер каси і суму до оплати. Далі рахунок можна відправити покупцеві будь-яким зручним способом.

Якщо в статті ви не знайшли відповіді на ваші запитання, зв'яжіться з нами. Наші співробітники клієнтської підтримки проконсультують вас по функціоналу інвойсингу і підкажуть, як краще використовувати цей інструмент.