Блог

Як підключити платіжну систему: налаштування оплати на сайті

30 січня 2023 р.

Як підключити платіжну систему: налаштування оплати на сайті #1

Якщо підприємець вирішує додати на свій сайт можливість оплатити товар або послугу онлайн, то, зазвичай, у нього є два шляхи. Перший — підключити кожну платіжну систему (ПС) окремо, через співпрацю напряму з банками-партнерами. Другий варіант — працювати через провайдера платіжних послуг, як Interkassa. Це дозволяє підключити кілька ПС та при цьому не обтяжувати себе зайвими організаційними та технічними питаннями.

У цьому матеріалі ми поговоримо саме про другий варіант. Розповімо, як відбувається підключення платіжної системи до сайту, та розберемося, як підготувати платформу до приймання оплат. Зазначимо, що тут ми, в першу чергу, будемо посилатися на свій досвід роботи, але в загальних рисах ця інформація прикладна й до інших провайдерів платіжних послуг.

Підготовка сайту до підключення платіжної системи: загальні вимоги

Провайдери онлайн-платежів не надають послуги геть усім. Їм важливо, щоб продавець не порушував закон, відповідав вимогам міжнародних платіжних систем та правилам самого сервісу. Тож перед тим, як підключити оплату на сайт, потрібно провести підготовчі роботи — довести до ладу саму платформу.

Підключення онлайн-платежів варто починати, коли ваш ресурс повністю готовий до роботи з клієнтами: сайт публічний, всі його сторінки розміщені на одному домені, а посилання відкриваються без помилок 404.

Як підключити платіжну систему: налаштування оплати на сайті #2

Приклад карточки товару: на сайті повинен бути максимум інформації про продукт

Також важливо попіклуватися про контент, політики та угоди. От така інформація повинна бути на сайті:

 • повна назва компанії;
 • достеменний та зрозумілий опис товару/послуги: сайт з текстовими заглушками “деталі скоро” і тільки однією фотографією продукту перевірку не пройде;
 • контакти: телефон, імейл, месенджери;
 • умови доставки та повернення товару;
 • договір публічної оферти та користувацька угода;
 • політика конфіденційності та політика використання cookie-файлів.

Детальніше про вимоги Interkassa можна дізнатися на цій сторінці.

Етапи підключення до системи приймання платежів

Коли переконалися, що з сайтом все як слід, то час починати безпосереднє підключення до платіжного сервісу. Умовно весь процес ми розділили на три основні кроки.

Реєстрація та створення каси

Перший етап — створити акаунт в системі Interkassa. Він буде вашим особистим кабінетом (ОК) продавця, де ви зможете відстежувати всі операції, виводити зароблені кошти, керувати налаштуваннями проєкту.

Після реєстрації треба створити касу. Каса — це фактично онлайн-точка приймання платежів для вашого бізнесу. Їй в системі надається унікальний ID-номер. В одному акаунті може бути необмежена кількість кас, тож ви можете підключати до Interkassa одразу кілька проєктів та працювати з ними через одні ЛК.

Як підключити платіжну систему: налаштування оплати на сайті #3

У вас є можливість керувати такими налаштуваннями каси:

 • Загальні: назва, опис, сповіщення;
 • Налаштування платежу: валюти, опис, час життя платежу тощо;
 • Додавати/прибирати доступні платіжні системи (методи), розподіляти комісію;
 • Змінювати налаштування безпеки обраної каси.

Важливо розуміти, що якщо ви створили касу — це ще не означає, що можна одразу приймати платежі. Активація каси відбувається після того, продавець пройде модерацію.

Модерація

Це етап, на якому команда Interkassa перевіряти відповідність вашого проєкту вимогам платіжного сервісу та МПС. Як швидко пройде перевірка, залежить від трьох факторів — готовність сайту, тип бізнесу, методи оплати, які вам потрібні.

Фактор 1: готовність сайту

Якщо команда модерації знаходить проблеми на сайті або в документації, то вам не активують приймання платежів та попросять прибрати недопрацювання. Коли все буде готово, ви через свого менеджера можете знову подати запит на перевірку ресурсу.

Фактор 2: тип бізнесу

Для деяких видів діяльності приймання платежів на сайті пов’язаних з додатковими ризиками для клієнта та самого платіжного сервісу. У цьому випадку перевірка та узгодження умов роботи займе трохи більше часу, а у підприємця можуть запитати додаткові документи.

От декілька прикладів таких видів діяльності та вимог до них:

 • Продаж квитків на заходи: продавця просять надіслати договір оренди приміщення, в якому відбудеться подія, або договір з організатором.
 • Продаж путівок та турів: треба надати ліцензію туроператора.
 • Розповсюдження ПЗ (наприклад, Windows, Photoshop): платіжний сервіс запитує ліцензію.
 • Торгівля медобладнання: повинні бути сертифікати на кожну одиницю товару.

Фактор 3: необхідні платіжні методи

Бізнес, який хоче приймати оплату банківськими картками, проходить модерацію довше. Це пов’язано з тим, що компанія повинна отримати схвалення не тільки від Interkassa, але й від самої платіжної системи. Всі організаційні моменти Interkassa бере на себе.

Також обов’язковий пункт модерації — ідентифікації особистості продавця. Процес проходить онлайн через спеціальний сервіс верифікації та займає 5-10 хвилин. Вас просять перейти за посиланням та завантажити фото паспорта/ID-картки, селфі.

Якщо всі етапи перевірки пройдені вдало, бізнес може приймати платежі.

Інтеграція

Попередні кроки — це більше організаційні моменти, але у підключення оплати на сайт є й технічний етап — інтеграція платіжної кнопки та/або форми оплати на ваш ресурс.

Зробити це можна самостійно, або за допомогою команди розробників: все залежить від того, як саме ви вирішите проводити інтеграцію. Interkassa пропонує три варіанти підключення. Про кожен з них ми поговоримо далі детальніше.

Способи інтеграції платіжних рішень на сайт

Є кілька варіантів підключитися до сервісу платежів — за допомогою API, SDK або плагіну для CMS. Ви можете завчасно обрати зручний спосіб інтеграції або зробити це вже в процесі підключення (після консультації з техпідтримкою платіжного сервісу).

Тепер розглянемо кожен варіант детальніше.

Плагін для CMS

Щоб спростити підключення, платіжні провайдери пропонують бізнесу рішення “з коробки” — готовий модуль оплати, спеціально розроблений під конкретну систему управління контентом. Наприклад, в Interkassa є плагіни для 11 CMS.

Як підключити платіжну систему: налаштування оплати на сайті #4

Модулі, доступні в Interkassa

Якщо інтернет-магазин створений на базі Wordpress, Opencart або іншої платформи, достатньо завантажити розширення для цієї системи та просто встановити його на сайт через адмінпанель. Інструкція з встановлення зазвичай іде в комплекті з модулем.

Налаштувати плагін зможе навіть спеціаліст без технічних знань, тому таку інтеграцію часто обирають невеликі проєкти, у яких немає штатної it-команди.

API

Цей метод інтеграції використовують у двох випадках:

 • сайт написаний власноруч: його створила команда розробників з нуля, а не на базі якоїсь CMS;
 • платформа працює на CMS, але конкретно для цього сайту немає готового плагіну.

У цьому випадку завдання бізнесу — розмістити на сайті спеціальну кнопку оплати. Коли покупець натисне на неї, в Interkassa повинен надходити запит на створення платежу та необхідні для цього параметри. Таку кнопку можна додати на кожну картку товару або тільки на сторінку з кошиком.

Підключення за API вимагає більше часу та ресурсів, тому тут вже буде важко без it-спеціаліста. Це мінус, але водночас таке рішення гнучкіше та дозволяє бізнесу кастомізувати деякі налаштування. Наприклад, підключаючись до Interkassa за API, продавець може обирати режим роботи — стандартний або прихований.

Стандартний режим роботи

За кліком на кнопку оплати покупець потрапляє на наш Shop Cart Interface (SCI) — сторінка, де відбиті все доступні способи оплати. Обирає, як йому зручніше розрахуватися за покупки. А вже після цього потрапляє на сторінку оплати конкретної платіжної системи (ПС), де вводить свої реквізити.

Прихований режим

Дозволяє пропустити етап SCI: з вашого сайту клієнт одразу переходить на сторінку оплати платіжної системи. Наприклад, покупець хоче розрахуватися банківською карткою. На етапі оформлення замовлення він обирає – «Оплатить Visa/Mastercard» та одразу потрапляє на сторінку з формою для введення реквізитів.

Якщо вам підходить такий варіант, то в Interkassa є детальна документація, як налаштувати взаємодію за API.

SDK — це фактично так ж сама API-інтеграція, але для неї є готовий код, зібраний комплект інструментів для реалізації тої чи іншої функції. В Interkassa також є свій тулкіт для розробників — SDK для проєктів на РHP.

Підключаючись за допомогою SDK продавець отримує все ті ж платіжні переваги, що й завдяки API-інтеграції — гнучкість налаштувань, можливість кастомізувати окремі функції системи під себе. Але технічно організувати приймання платежів на сайті простіше та швидше з SDK, тому що розробникам треба писати менше коду.

Ми загалом розглянули, як підключити оплату на сайт. Звісно, для кожної компанії цей процес буде трохи відрізнятися, але старт у всіх однаковий — достатньо просто зареєструватися.

А якщо у вас лишилися питання, або ви хочете уточнити деталі підключення, то напишіть нашій команді підтримки: [email protected]