Блог

ТОП-6 сайтів для пошуку фрілансерів

1 лютого 2023 р.

ТОП-6 сайтів для пошуку фрілансерів #1

Бувають ситуації. коли замість штатних співробітників бізнес вирішує шукати фрілансерів. Частіше за все це стосується спеціалістів, які можуть ефективно працювати віддалено — копірайтер, маркетолог, програміст, бухгалтер, дизайнер, юрист, тощо.

У такого формату роботи є свої переваги для компанії:

 • Можливість привертати додаткових підрядників тільки за необхідності, у межах конкретного робочого проєкту.
 • Доступ до ширшого кола талантів: не треба прив’язуватися до міста/країни, в якій працює сам бізнес.
 • Відсутність витрат, які зазвичай є, коли берете людину в штат: робоче місце, техніка, комунальні послуги, соціальний пакет та інші “плюшки”.

Знайти фрілансерів-професіоналів можна на спеціальних сайтах — біржах. У процесі вибору важливо врахувати кілька важливих факторів:

 • Трафік на вебресурсі;
 • Розмір комісійних;
 • Якість роботи служби підтримки;
 • Умови використання сервісу;
 • Рейтинг ресурсу серед користувачів на основі відгуків.

Далі – найкращі сайти, на яких можна швидко знайти фріланс-виконавців будь-якої спеціалізації та сфери діяльності.

Freelancehunt.com

ТОП-6 сайтів для пошуку фрілансерів #2

Сайт: freelancehunt.com

Рік заснування: 2005 р.

Мова спілкування: українська, російська.

Кількість користувачів: 800 000 людей.

Короткий опис
Біржа Freelancehunt має найбільший трафік в україномовному просторі. Серед користувачів можна зустріти представників України, Казахстану, Німеччини, Латвії, США, тощо. На вебсайті Freelancehunt також можна знайти сторінку з блогом, де розміщені корисні статті на актуальні теми зі світу фрілансу та бізнесу.

Платформа пропонує два формати профілів для користувачів: стандартний та Профіль-плюс, з додатковими можливостями, наприклад, пріоритетна підтримка, статус інкогніто, безкоштовне виведення коштів на українські картки, збільшення обсягів вкладених файлів, тощо.

Для гарантії чесних угод на сайті передбачено 2 фінансових інструменти: Сейф (для взаємодії між приватними особами) та Бізнес-сейф (коли одна або обидві сторони – юридичні особи). Віртуальні Сейфи є посередниками для тимчасового зберігання грошей на період виконання завдання.

Служба підтримки: регламентований період обробки заявки – до 3-х робочих днів.

Вартість використання 
Реєстрація — безкоштовно для представників бізнесу та профільних спеціалістів.  Якщо виконавещь бажає отримате більше можливостей для промо своєї анкети, то може купити Профіль-плюс: 199 грн на місяць або 999 грн за пів року.

Якщо оплата послуг проходить через Сейф, сервісну комісію може взяти на себе як замовник, так і виконавець. Вона складає 9% вартості замовлення.

Якщо оплата угоди відбувається через Бізнес-сейф, то сплата комісії покладається виключно на замовника. Її розмір варіюється залежно від організаційно-правового статусу виконавця:

 • 9% загальної вартості угоди, якщо підрядник — юридична особа або ФОП;
 • 31% загальної вартості замовлення (9% за послуги платформи + 22% ЄСВ), якщо виконавець є фізичною особою.

Також фрілансерам варто врахувати, що при виведенні коштів на картку передбачено комісію платіжного сервісу.

Weblancer.net

ТОП-6 сайтів для пошуку фрілансерів #3

Сайт: weblancer.net

Рік заснування: 2003 р.

Мова спілкування: російська, українська.

Кількість користувачів: 1 500 000 людей.

Короткий опис
Сайт фрілансерів Weblancer позиціює себе як першу фріланс-біржу України. Географія користувачів охоплює понад 60 країн, а кількість розміщених проєктів складає більше, ніж 1 000 000. На сайті є форум, який збирає навколо себе комьюніті. Тут можна поспілкуватися з однодумцями та обговорити актуальні проблеми використання сервісу.

Безпека угод гарантується спеціальною функцією Безпечні платежі. З її допомогою є можливість виводити гроші е-гаманці та картки. Активувати цю функцію можна прямо на сторінці замовлення, у заявці фрілансера-виконавця.

На Weblancer.com передбачена система рейтингів. Вона заснована на реальних відгуках користувачів та дозволяє продуктивно відстежувати репутацію виконавців та замовників.

Служба підтримки: звертання через спеціальну електронну форму, час роботи — 8:00-22:00.

Вартість використання
Реєстрація та публікація завдань для замовника безкоштовна. Для фрілансера розміщення анкети та приймання замовлень коштує від $1 до $8 на місяць (залежно від обраної категорії), деякі категорії — безкоштовно.

Комісія сервісу складає 5% від загальної суми замовлення. Зазвичай сервіс автоматично покладає комісію на фрілансера, але за бажанням комісійний збір може сплатити і замовник.

Upwork.com

ТОП-6 сайтів для пошуку фрілансерів #4

Сайт: upwork.com

Рік заснування: 1988 р. (2015 р. – об’єднання двох онлайн платформ Elance та oDesk).

Мова спілкування: англійська.

Кількість користувачів: 18 000 000 фрілансерів та 5 000 000 замовників.

Короткий опис
За загальною кількістю користувачів платформа Upwork займає провідну позицію у світі. Вона охоплює понад 70 тематичних категорій – від веброзробки, створення мобільних додатків та програмного забезпечення до дизайну, творчості, копірайтингу, продажів та маркетингу.

Платформа Upwork дозволяє замовникам та фрілансерам легко спілкуватися через онлайн-чат та систему відеовикликів, що забезпечує оперативну комунікацію між сторонами для розуміння отриманої задачі та обговорення її деталей. Також на сайті можна скористатися табелем часу, для відстеження фактичного часу, витраченого на роботу над проєктами (за допомогою знімків екрану).

Сервіс проводить перевірку замовників та виконавців. Це передбачає підтвердження електронної пошти та верифікацію особи користувача (потрібно надати документи та пройти відеоперевірку).

Для платформи розроблено мобільний додаток, яким можна користуватися з будь-яких телефонів, що працюють на системах Android та iOs.

Служба підтримки: запит на електронну пошту, дзвінок на номер телефону або студіювання інформації в довідковому розділі сайту.

Вартість використання
Реєстрація, розміщення заявок та доступ до іншого базового функціоналу надаються безкоштовно. А якщо хочеться мати ширший набір можливостей, то доведеться придбати підписку: Basic за $14,99 на місяць або Plus за $49,99 на місяць. Окрім цього платформа пропонує кастомізований сервіс для бізнесу — Upwork Enterprise.

На платформі передбачена сервісна комісія. Для замовника вона складає від 2,75% до 3% (за обробку платежів).

Для фрілансера — відсоток від заробітку, який залежить від суми угоди:

 • заробіток до $500 — комісія 20%,
 • $500-$10 000 — 10%
 • $10 000 і більше — 5%

Як це працює: наприклад, якщо сума замовлення — $600, то з 500 доларів сервіс вираховує 20%, а з решти 100 доларів — 10%. 

Freelance.ua

ТОП-6 сайтів для пошуку фрілансерів #5

Сайт: freelance.ua

Рік заснування: 2009 р.

Мова спілкування: українська, російська.

Кількість користувачів: 185 000 фрілансерів.

Короткий опис
Платформа Freelance.ua пропонує своїм користувачам швидку реєстрацію, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс та багато категорій, в межах яких можна розмістити проєкт (для роботодавця) або власне портфоліо (для фрілансера).

Виведення коштів відбувається тільки за допомогою функції Безкоштовна угода або за запитом в адміністрації сайту — таким чином фінансова взаємодія між двома сторонами стає максимально прозорою.

Служба підтримки: є, спілкування через форму зворотного зв’язку.

Вартість використання
Реєстрація — безкоштовно для всіх, стандартно передбачена комісія сервісу.
Комісія замовника при використанні сервісу Безпечна угода складає 8% від бюджету проєкту. Якщо кошти повертаються на картку замовника, комісія за виведення становить 2,5%.
 

Freelancer.com

ТОП-6 сайтів для пошуку фрілансерів #6

Сайт: freelancer.com

Рік заснування: 2009 р.

Мова спілкування: англійська, але платформа підтримує безліч мов, зокрема й українську, що значно спрощує роботу з ресурсом.

Кількість користувачів: майже 50 000 000 людей.

Короткий опис
Сервісом користуються у 247 країнах світу, але здебільшого користувачі Freelancer.com – вихідці з Індії, США, Філіппін, Пакистану та Великої Британії.

На вебсайті роботодавці можуть знайти спеціалістів для виконання завдань в галузі райтингу, розробки ІТ-продуктів, дизайну, маркетингу, бухгалтерського обліку, продажів та юридичних послуг. З моменту створення на Freelancer було розміщено понад 16 мільйонів вакансій.

Три основні категорії вакансій, на які частіше за все надходять заявки на цьому ресурсі, це ІТ та програмне забезпечення (34%); дизайн, медіа та архітектура (31%); написання текстів (13%).

Щоб користуватися сервісом, треба пройти ідентифікацію особистості. Сервіс запитує водійські права або паспорт.

Служба підтримки: доступна 24/7. 

Вартість використання
Реєстрація та доступ до можливостей сервісу для роботодавців безкоштовний. Для фрілансерів є  як безкоштовний тариф (з можливістю зробити ставку на 15 відсотків на місяць), так і платні, що коштують від $4,95 (15 ставок) до $69,95 (700 ставок) на місяць.

Комісія замовника: для угод з фіксованою вартістю комісія складає 3% або $3 (вибір на користь більшого показника). У проєктів з погодинною оплатою комісія складає 3%.

Комісія фрілансера: якщо проєкт із фіксованою сумою, то комісія буде 10% або $5 (залежно від того, яка з цих сум більша); із замовлень із погодинною оплатою сервіс бере 10%.

Також передбачено комісію за виведення коштів:

 • на картки та е-гаманці (PayPal, Skrill, Payoneer): $0.30 USD + 2.3%;
 • зарахування на рахунок у місцевому банку: безкоштовно
 • міжнародний переказ: $15.

Kabanchik. ua

ТОП-6 сайтів для пошуку фрілансерів #7

Сайт: kabanchik.ua

Рік заснування: 2012 р.

Мова спілкування: українська, російська.

Кількість користувачів: ресурс у середньому відвідує понад мільйон людей на місяць, і понад 370 тис. різних спеціалістів розмістили там свої анкети.

Служба підтримки: є, можна написати на е-пошту, звʼязатися із командою через чат на сайті або через форму зворотнього звʼязку.

Короткий опис
Kabanchik — це українська біржа фріланс-послуг, яка допомагає знайти фахівців для вирішення найрізноманітніших завдань: від "розблокувати iPhone" до інвестиційного консалтингу.

Зручно, що всіх виконавців, які спеціалізуються на бізнес-послугах, винесено до окремого розділу “Бізнес”. Для швидкої навігації в цьому розділі є розбивка за категоріями робіт — реклама та маркетинг, юридична допомога, бухоблік, дизайн, розробка тощо.

Як одну зі своїх ключових переваг сервіс виділяє серйозний підхід до безпеки та перевірки фахівців. Якщо бачите виконавця зі статусом “Перевірений”, —  це означає, що він пройшов ідентифікацію та верифікацію особи, а отже ризик, що він виявиться шахраєм, мінімальний.

Ще одні плюс — Kabanchik має свій мобільний додаток для всіх платформ.

Вартість використання 
Реєстрація і для замовника, і для виконавця безкоштовна.
Майданчик бере гроші потім, за фактичне посередництво — відсоток суми замовлення + ПДВ 20%. Комісію оплачує виконавець, її розмір залежить від категорії робіт та регіону: мінімальна – 5%, максимальна – 20%.

 

На кожній біржі працюють різні типи фрілансерів, з різними ціновими пропозиціями, навичками та досвідом. Щоб визначити найбільш прийнятний варіант платформи, варто обрати дві або три платформи фрілансерів та протестувати їх. Порівнявши тарифні плани, пропозиції від спеціалістів та отриманий результат, можна знайти гарний варіант для роботи з підрядниками.

Faq

Які переваги використання таких сайтів для пошуку фрилансерів?

Серед основних переваг:
Можливість привертати додаткових підрядників лише за необхідності, у межах конкретного робочого проєкту.
Доступ до ширшого кола талантів: не треба прив’язуватися до міста/країни, в якій працює сам бізнес.
Відсутність витрат, які зазвичай є, коли берете людину в штат: робоче місце, техніка, комунальні послуги, соціальний пакет та ін.
 

Як підбирати фрилансерів на таких сайтах?

Порівнявши вартість послуг, пропозиції від спеціалістів та отриманий результат від використання сайту, можна знайти гарний варіант для роботи з підрядниками.

Як визначити надійного фрилансера на таких платформах?

На кожній біржі працюють різні типи фрилансерів, з різними ціновими пропозиціями, навичками та досвідом. Щоб визначити найбільш прийнятний варіант платформи, варто обрати дві або три платформи фрилансерів та протестувати їх.