Блог

ТОП-6 сайтів для пошуку фрілансерів

13 січня 2021 р.

Interkassa_blog_22_2.png

Бувають ситуації. коли замість штатних співробітників бізнес вирішує шукати фрілансерів. Частіше за все це стосується спеціалістів, які можуть ефективно працювати віддалено — копірайтер, маркетолог, програміст, бухгалтер, дизайнер, юрист, тощо.

У такого формату роботи є свої переваги для компанії:

 • Можливість привертати додаткових підрядників тільки за необхідності, у межах конкретного робочого проєкту.
 • Доступ до ширшого кола талантів: не треба прив’язуватися до міста/країни, в якій працює сам бізнес.
 • Відсутність витрат, які зазвичай є, коли берете людину в штат: робоче місце, техніка, комунальні послуги, соціальний пакет та інші “плюшки”.

Знайти фрілансерів-професіоналів можна на спеціальних сайтах — біржах. У процесі вибору важливо врахувати кілька важливих факторів:

 • Трафік на вебресурсі;
 • Розмір комісійних;
 • Якість роботи служби підтримки;
 • Умови використання сервісу;
 • Рейтинг ресурсу серед користувачів на основі відгуків.

Далі – найкращі сайти, на яких можна швидко знайти фріланс-виконавців будь-якої спеціалізації та сфери діяльності.

Freelancehunt.com

Interkassa_blog_22_3.png

Сайт: freelancehunt.com

Рік заснування: 2005 р.

Мова спілкування: українська, російська.

Кількість користувачів: 800 000 людей.

Короткий опис: Біржа Freelancehunt має найбільший трафік в україномовному просторі. Серед користувачів можна зустріти представників України, Росії, Казахстану, Німеччини, Латвії, США, тощо.

Платформа пропонує два формати профілів для користувачів: стандартний та Профіль-плюс, з додатковими можливостями, наприклад, пріоритетна підтримка, статус інкогніто, безкоштовне виведення коштів на українські картки, збільшення обсягів вкладених файлів, тощо.

Для гарантії чесних угод на сайті передбачено 2 фінансових інструменти: Сейф (для взаємодії між приватними особами) та Бізнес-Сейф (коли одна або обидві сторони – юридичні особи). Віртуальні Сейфи є посередниками для тимчасового зберігання грошей на період виконання завдання.

Служба підтримки: регламентований період обробки заявки – до 3-х робочих днів.

Вартість реєстрації: безкоштовно для представників бізнесу та профільних спеціалістів в межах стандартного профілю, для Профілю-Плюс – 199 грн на місяць або 599 грн на три місяці.

Комісія замовника: у випадку оплати послуг виконавця через Сейф, передбачено три варіанти на вибір:

 • 9% з роботодавця, 0% з фрілансера;
 • 5% з роботодавця, 5% з фрілансера;
 • 9% з виконавця, 0% з роботодавця.

У випадку оплати послуг виконавця через Бізнес-Сейф:

 • 9% від загальної вартості угоди, якщо фрілансер юридична особа або ФОП;
 • 31% від загальної вартості угоди (9% за послуги платформи + 22% ЄСВ), якщо виконавець є фізичною особою.

Комісія фрілансера: під час виведення коштів – 1% + 10-20 грн, а також 0% для Профілю-Плюс; у випадку отримання оплати від замовника через Сейф, передбачено три варіанти на вибір:

 • 9% з роботодавця, 0% з фрілансера;
 • 5% з роботодавця, 5% з фрілансера;
 • 9% з виконавця, 0% з роботодавця.

На вебсайті Freelancehunt також можна знайти сторінку з блогом, де розміщені корисні статті на актуальні теми зі світу фрілансу та бізнесу.

Weblancer.net

Interkassa_blog_22_4.png

Сайт: weblancer.net

Рік заснування: 2003 р.

Мова спілкування: російська, українська.

Кількість користувачів: 1 500 000 людей.

Короткий опис: Сайт фрілансерів Weblancer позиціює себе як першу фріланс-біржу України та Росії. Географія користувачів охоплює понад 60 країн, а кількість розміщених проєктів складає більше, ніж 1 000 000.

Безпека угод гарантується спеціальною функцією Безпечні платежі. З її допомогою є можливість виводити гроші на Webmoney, Яндекс.Гроші та картку Приватбанку. Активувати цю функцію можна прямо на сторінці замовлення, у заявці фрілансера-виконавця.

На Weblancer.com передбачена система рейтингів. Вона заснована на реальних відгуках користувачів та дозволяє продуктивно відстежувати репутацію виконавців та замовників.

Служба підтримки: звертання через спеціальну електронну форму, час роботи — 8:00-22:00.

Вартість реєстрації: для замовника – безкоштовно, для фрілансера – від 1$ до 8$ на місяць (залежно від обраної категорії), деякі категорії – безкоштовно.

Комісія замовника: 5% від загальної суми замовлення, якщо роботодавець вирішив взяти на себе комісію.

Комісія фрілансера: 5% від загальної суми замовлення, якщо роботодавець не виявив бажання взяти комісію на себе.

На сайті розміщений форум, який збирає навколо себе комьюніті. Тут можна поспілкуватися з однодумцями та обговорити актуальні проблеми використання сервісу.

Upwork.com

Interkassa_blog_22_5.png

Сайт: upwork.com

Рік заснування: 1988 р. (2015 р. – об’єднання двох онлайн платформ Elance та oDesk).

Мова спілкування: англійська.

Кількість користувачів: 18 000 000 фрілансерів та 5 000 000 замовників.

Короткий опис: За загальною кількістю користувачів платформа Upwork займає провідну позицію у світі. Вона охоплює понад 70 тематичних категорій – від веброзробки, створення мобільних додатків та програмного забезпечення до дизайну, творчості, копірайтингу, продажів та маркетингу.

Платформа Upwork дозволяє замовникам та фрілансерам легко спілкуватися через онлайн-чат та систему відеовикликів, що забезпечує оперативну комунікацію між сторонами для розуміння отриманої задачі та обговорення її деталей. Також на сайті можна скористатися табелем часу, для відстеження фактичного часу, витраченого на роботу над проєктами (за допомогою знімків екрану).

Сервіс ідентифікує користувачів за допомогою аутентифікації адрес електронної пошти, підтвердження ID та відеоперевірки.

Служба підтримки: запит на електронну пошту, дзвінок на номер телефону або студіювання інформації в довідковому розділі сайту.

Вартість реєстрації: Upwork Basic – безкоштовно, Upwork Plus – 49,99$ на місяць, Upwork Enterprise – ціна може бути різною, оскільки послуга адаптована до потреб кожної окремої компанії.

Комісія замовника: 2,75% – 3% (за обробку платежів).

Комісія фрілансера: 20% за перші зароблені 500$, наступні угоди – 10%).

Для платформи розроблено мобільний додаток, яким можна користуватися з будь-яких телефонів, що працюють на системах Android та iOs.

Freelance.ua

Interkassa_blog_22_6.png

Сайт: freelance.ua

Рік заснування: 2009 р.

Мова спілкування: українська, російська.

Кількість користувачів: 185 000 фрілансерів.

Короткий опис: Платформа Freelance.ua пропонує своїм користувачам швидку реєстрацію, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс та багато категорій, в межах яких можна розмістити проєкт (для роботодавця) або власне портфоліо (для фрілансера).

Виведення коштів відбувається тільки за допомогою функції Безкоштовна угода або за запитом в адміністрації сайту – таким чином фінансова взаємодія між двома сторонами стає максимально прозорою.

Служба підтримки: є, спілкування через форму зворотного зв’язку.

Вартість реєстрації: безкоштовно для всіх.

Комісія замовника: 50 грн для проєкту з бюджетом до 500 грн, 10% для проєкту з бюджетом від 501 грн та більше. Якщо кошти повертаються на картку замовника, комісія за виведення складає 3%.

Комісія фрілансера: для власників українських карток комісія відсутня, для країн СНД – 2$ за мінімальної суми виведення 10$.

Виведення коштів можливе для карток будь-яких країн СНД, крім Росії.

Freelancer.com

Interkassa_blog_22_7.png

Сайт: freelancer.com

Рік заснування: 2009 р.

Мова спілкування: англійська.

Кількість користувачів: майже 50 000 000 людей.

Короткий опис: Сервісом користуються у 247 країнах світу, але здебільшого користувачі Freelancer.com – вихідці з Індії, США, Філіппін, Пакистану та Великої Британії.

На вебсайті роботодавці можуть знайти спеціалістів для виконання завдань в галузі райтингу, розробки ІТ-продуктів, дизайну, маркетингу, бухгалтерського обліку, продажів та юридичних послуг. З моменту створення на Freelancer було розміщено понад 16 мільйонів вакансій.

Щоб користуватися сервісом, треба пройти ідентифікацію особистості. Сервіс запитує водійські права або паспорт.

Служба підтримки: доступна 24/7. Вартість реєстрації: для роботодавців – безкоштовно, для фрілансерів – безкоштовний тариф (з можливістю зробити ставку на 15 відсотків на місяць) або платні тарифи від 4,95$ (15 ставок) до 69,95$ (700 ставок) на місяць.

Комісія замовника: для угод з фіксованою вартістю комісія складає 3% або 3 3$ (вибір на користь більшого показника). У проєктів з погодинною оплатою комісія складає 3% з кожного платежу.

Комісія фрілансера: 10% за кожну окрему угоду або 5$ за кожну роботу з фіксованою вартістю; безкоштовне виведення коштів через PayPal, Skrill, Payoneer, міжнародний переказ – 25$.

Три основні категорії вакансій, на які частіше за все надходять заявки на цьому ресурсі, це ІТ та програмне забезпечення (34%); дизайн, медіа та архітектура (31%); написання текстів – (13%).

Freelance.ru

Interkassa_blog_22_8.png

Сайт: freelance.ru

Рік заснування: не вказано.

Мова спілкування: російська.

Кількість користувачів: понад 850 000 людей.

Короткий опис: Популярний онлайн-сервіс для пошуку фрілансерів Freelance.ru має велику кількість корисних функцій та платних додаткових можливостей: відгуки, статуси, індикатор присутності на сайті, реклама акаунту, тощо.

Також на сайті передбачений зручний рубрикатор вакансій, який містить:

 • короткостроковий проєктний фріланс;
 • постійну віддалену роботу;
 • довготривале співробітництво.

Взаємодія між виконавцем та роботодавцем може відбуватися в межах індивідуального проєкту або публічного замовлення на виконання роботи.

Служба підтримки: можна написати на електронну пошту, а якщо ви зареєстрований користувач – надіслати особисте повідомлення зі свого профілю.

Вартість реєстрації: стандартний пакет – для всіх безкоштовно; для фрілансерів є можливість придбати Преміум акаунт за ціною від 7,85$ до 18$ на місяць, а для замовників – Акаунт Pro за 60$ на місяць.

Комісія замовника: відсутня, за винятком випадків, коли валюта картки не рублі.

Комісія фрілансера: 6%, але не менше, ніж 1,2$ за один проєкт за Безпечної угоди.

Зазвичай, на сайті існує обмеження за розміром гонорару за роботу (від 6$ до 360$) та за терміном дії угоди (до 35 днів).

На кожній біржі працюють різні типи фрілансерів, з різними ціновими пропозиціями, навичками та досвідом. Щоб визначити найбільш прийнятний варіант платформи, варто обрати дві або три платформи фрілансерів та протестувати їх. Порівнявши тарифні плани, пропозиції від спеціалістів та отриманий результат, можна знайти гарний варіант для роботи з підрядниками.