Блог

#ШахрайГудбай: що таке скімінг та як від нього захиститись

27 квітня 2021 р.

#ШахрайГудбай: що таке скімінг та як від нього захиститись #1

#ШахрайГудбай: що таке скімінг та як від нього захиститись #2 Interkassa разом із Національним банком України продовжує розповідати головні правила платіжної безпеки в рамках інформаційної кампанії #ШахрайГудбай.

Скімінг — це різновид шахрайства, коли зловмисники встановлюють на банкомат спеціальне обладнання і зчитують дані банківської картки разом із PIN-кодом. Дані копіюються за допомогою мінімодуля в картоприймачі, PIN-код отримують через мікрокамеру або накладку на клавіатуру. Потім цю інформацію використовують, щоби створити дублікат картки і списати з неї кошти.

Як захиститися від скімінгу та безпечно зняти гроші в банкоматі?

  • Користуйтеся банкоматами в банківських відділеннях або великих гіпермаркетах. У багатолюдних місцях встановити шахрайську апаратуру складніше.
  • Порівняйте зовнішній вигляд банкомату з екранною заставкою. Уважно придивіться до картоприймача та клавіатури. Якщо помітили підозрілі деталі, не користуйтеся таким банкоматом.
  • Завжди прикривайте рукою клавіатуру банкомату під час введення PIN-коду. Так зловмисники не зможуть розгледіти цифри через камеру. А без PIN-коду зняти гроші з картки неможливо.
  • Підключіть послугу інформування про операції з карткою, щоби вчасно помітити шахрайство.
  • Встановіть ліміти на зняття готівки та інші платіжні операції. Так шахрай не зможе зняти всю суму відразу.
  • Просіть у банку оформити картку з чіпом — у них складніший механізм захисту, ніж у карток із магнітною смугою.

Більше інформації про платіжну безпеку знайдете за посиланням — https://promo.bank.gov.ua/stopfraud/.

Стали жертвою шахрая? Зверніться до Кіберполіції за телефоном 0 800 505 170 або онлайн за посиланням https://cyberpolice.gov.ua/.

Є сумніви щодо ситуації? Телефонуйте на гарячу лінію Національного банку України — 0 800 505 240.