Interkassa разом із Національним банком України продовжує розповідати головні правила платіжної безпеки в рамках інформаційної кампанії #ШахрайГудбай.
Скімінг — це різновид шахрайства, коли зловмисники встановлюють на банкомат спеціальне обладнання і зчитують дані банківської картки разом із PIN-кодом. Дані копіюються за допомогою мінімодуля в картоприймачі, PIN-код отримують через мікрокамеру або накладку на клавіатуру. Потім цю інформацію використовують, щоби створити дублікат картки і списати з неї кошти.
Як захиститися від скімінгу та безпечно зняти гроші в банкоматі?
- Користуйтеся банкоматами в банківських відділеннях або великих гіпермаркетах. У багатолюдних місцях встановити шахрайську апаратуру складніше.
- Порівняйте зовнішній вигляд банкомату з екранною заставкою. Уважно придивіться до картоприймача та клавіатури. Якщо помітили підозрілі деталі, не користуйтеся таким банкоматом.
- Завжди прикривайте рукою клавіатуру банкомату під час введення PIN-коду. Так зловмисники не зможуть розгледіти цифри через камеру. А без PIN-коду зняти гроші з картки неможливо.
- Підключіть послугу інформування про операції з карткою, щоби вчасно помітити шахрайство.
- Встановіть ліміти на зняття готівки та інші платіжні операції. Так шахрай не зможе зняти всю суму відразу.
- Просіть у банку оформити картку з чіпом — у них складніший механізм захисту, ніж у карток із магнітною смугою.
Є сумніви щодо ситуації? Телефонуйте на гарячу лінію Національного банку України — 0 800 505 240.