Блог

Боротьба з онлайн-шахрайством

11 жовтня 2023 р.

Боротьба з онлайн-шахрайством #1

Боротьба з шахрайством, еволюціонує у світі онлайн-бізнесу. Нові технології та хитрощі кіберзлочинців продовжують набирати обертів. У цій статті ми побачимо нововведення, що наразі відбуваються в управлінні шахрайством.

Ми розглянемо виклики, які постають перед бізнесом, та розумні способи їх подолання. Оскільки все більше людей здійснюють операції онлайн, ризик шахрайства стає дедалі складнішим. Тож занурюємось в те, як компаніям не відставати та залишатися на крок попереду в управлінні ризиками шахрайства.

Що таке управління ризиками шахрайства?

Отже, ми вже знаємо, що управління ризиками шахрайства — це виявлення та запобігання шахрайству. Але що це таке, окрім красивих слів? Простіше кажучи, це моніторинг і перевірка транзакцій, клієнтів і рахунків з метою виявлення та запобігання шахрайським діям.

Поточний стан управління ризиками шахрайства

Управління ризиками шахрайства зазнає значних щоденних змін, оскільки шахраї адаптуються до нових технологій та використовують вразливі місця аби знайти нові зачіпки. Розуміння поточних тенденцій та викликів може допомогти зміцнити захист від шахрайських дій.

Виклики

 • Баланс між втратами та клієнтським досвідом. З одного боку, компанії хочуть мати бездоганний клієнтський досвід, але їм також потрібно інвестувати в запобігання шахрайству. Потрібен баланс.
 • Адаптація до нових випадків шахрайства. Динамічна природа шахрайства вимагає адаптації стратегій для протидії новим випадкам шахрайства.

Типи шахрайства в електронній комерції

 • Шахрайство з кредитними картками

Отже, однією з класичних схем шахрайства в світі електронної комерції є шахрайство з кредитними картками. Уявіть, що хтось використовує викрадену інформацію про кредитну картку для здійснення покупок на вашій платформі. Це як віртуальний кишеньковий злодій, який здійснює несанкціоновані транзакції.

 • Захоплення акаунта (ATO)

У вас коли-небудь було відчуття, що хтось вдирається до вашого будинку? У цифровому світі це називається захопленням облікового запису (ATO). Кіберзлочинці проникають всередину, беруть під контроль облікові записи користувачів, а потім сіють хаос. 

Вони здійснюють несанкціоновані покупки через маніпуляції з особистими даними. Кількість шахрайств, пов'язаних з АТО, наразі зростає.

 • Фішинг і спуфінг

Ідеальним описом буде шахрай, який обманом змушує людей розкрити інформацію. У цьому суть фішингу та спуфінгу. Вони надсилають оманливі електронні листи та створюють підроблені веб-сайти, щоб викрасти цінні дані.

 • Дружнє шахрайство

Дружнє шахрайство — це не так далеко, як здається. Це як троянський кінь. Здавалося б, законна транзакція перетворюється на вимогу про повернення коштів. Законні власники рахунків здійснюють покупки, а потім, як за помахом чарівної палички, оскаржують списання коштів, змушуючи продавців чухати потилиці.

 • Крадіжка особистих даних

Крадіжка особистих даних схожа на те, що хтось носить ваше обличчя, якщо говорити в цифровому форматі. Кіберзлочинці викрадають особисту інформацію, щоб видавати себе за людей з метою отримання фінансової вигоди.

 • Шахрайство з тріангуляцією

Ця схема досить складна. Вона вимагає створення фейкового інтернет-магазину та прийому замовлень. А потім придбати товари в законному магазині, використовуючи викрадену інформацію про кредитну картку. Це електронна комерційна версія "11 пограбувань Оушена".

Технологія і тактика

Виявлення ризиків шахрайства стало складним полем битви. Де технології, що розвиваються, стикаються з витонченими тактиками, які застосовують шахраї. Розуміння дій обох сторін є обов'язковим для впровадження ефективних контрзаходів.

Технології, що використовуються для виявлення шахрайства

 • Машинне навчання та статистика. Вдосконалені статистичні моделі та алгоритми машинного навчання відіграють ключову роль в аналізі закономірностей та аномалій. Вони дозволяють виявляти шахрайські дії з більшою точністю. Машинне навчання, зокрема, дозволяє системам адаптуватися та вдосконалюватися з часом. Навчання на історичних даних для виявлення нових і небачених шахрайських схем.
 • Застосування комп'ютерних технологій. Від аналізу даних до використання складних алгоритмів для виявлення шахрайства в режимі реального часу. Стандарт полягає в тому, щоб просіяти величезні масиви даних і виявити порушення.

Тактика, яку застосовують шахраї, та потреба у вдосконалених контрзаходах

 • Соціальна інженерія. Шахраї часто використовують її, експлуатуючи людську психологію для отримання доступу до конфіденційної інформації. Це може включати фішингові атаки, коли люди маніпулюють, щоб змусити їх розкрити конфіденційні дані.
 • Автоматизація та штучний інтелект. Шахраї використовують автоматизацію та штучний інтелект для організації масштабних атак. Це вимагає вдосконалених контрзаходів для розрізнення законної та шахрайської діяльності.

Кращі практики боротьби з шахрайством

Боротьба з онлайн-шахрайством #2

Перевірка особистих даних

Надійні процеси перевірки особистих даних відіграють ключову роль у захисті від нових загроз. Ось деякі тенденції у сфері шахрайства з ідентифікаційними даними та методи протидії їм.

 • Інтеграція біометричних технологій. Відбитки пальців і розпізнавання обличчя підвищують точність і безпеку перевірки особистих даних. Ця тенденція свідчить про перехід до більш безпечних і зручних для користувача методів аутентифікації.
 • Верифікація за допомогою штучного інтелекту. Штучний інтелект все частіше використовується у верифікації для аналізу шаблонів і виявлення аномалій. Це забезпечує більш динамічний і адаптивний захист від шахрайства.
 • Регуляторна складність. Зростаюча складність регуляторних вимог вимагає проактивного підходу до їх дотримання.
 • Блокчейн для безпечної верифікації. Технологія блокчейн досліджується для безпечної та захищеної від несанкціонованого втручання верифікації особи. Її децентралізована природа підвищує безпеку та конфіденційність інформації користувачів.

Безпека транзакцій

Процесс онлайн-транзакцій є дуже динамічним. Впровадження надійних стратегій має вирішальне значення для підвищення безпеки транзакцій. Ось огляд ключових процесів і технологій, що використовуються:

 • Токенізація. Вона передбачає заміну конфіденційних даних унікальними токенами, наприклад, номерами кредитних карток. Це гарантує, що дані не матимуть сенсу для сторонніх осіб, навіть якщо їх перехоплять.
 • Багатофакторна автентифікація (MFA). Впровадження MFA додає додатковий рівень безпеки. Вона вимагає, щоб користувачі надавали багато форм ідентифікації перед завершенням транзакції.
 • Біометрична автентифікація. Інтеграція відбитків пальців або розпізнавання обличчя забезпечує зручний спосіб підтвердження особи.Такий багатогранний підхід може стати великою підмогою у зміцненні безпеки транзакцій.

Інструменти оцінки ризиків

Удосконалені інструменти оцінки ризиків відіграють ключову роль у посиленні заходів із запобігання шахрайству. До їхніх основних переваг можна віднести наступні:

 • Аналіз даних та аналітика. Використання аналітичних методів дозволяє аналізувати великі обсяги даних. Сприяє виявленню закономірностей та аномалій, що вказують на потенційну шахрайську діяльність.
 • Предиктивне моделювання. Моделювання допомагає прогнозувати потенційні ризики на основі історичних даних та нових тенденцій і дозволяє організаціям проактивно усувати вразливості.
 • Моніторинг в режимі реального часу. Моніторинг у режимі реального часу дозволяє організаціям швидко виявляти та реагувати на підозрілі дії. Зменшення вікна можливостей для шахраїв.

Найкращі поради для боротьби з шахрайством

 • Використовуйте багатофакторну автентифікацію (MFA)

Один з найкращих способів зміцнити безпеку вашої електронної комерції - це впровадження MFA. Уявіть собі, що це цифровий вишибала на вході до вашого інтернет-магазину. Він перевіряє не лише пароль, але й вимагає додаткового коду або методу верифікації. Цей додатковий рівень значно ускладнює доступ для неавторизованих осіб.

 • Постійно оновлюйте інформацію

Уявіть свій веб-сайт як замок; кожен програмний компонент, плагін або оновлення системи зміцнює його стіни. Підтримувати все в актуальному стані - це все одно, що регулярно укріплювати ці стіни. Хакери часто використовують застаріле програмне забезпечення, тому оновлення - це ваш спосіб залишатися на крок попереду. Регулярне виправлення та оновлення ваших систем створює потужний бар'єр проти потенційних загроз.

 • Використовуйте систему перевірки адрес (AVS)

Поговоримо про AVS - це як Шерлок Холмс для транзакцій електронної комерції. AVS перевіряє, чи збігається платіжна адреса з адресою у файлі емітента картки. Цей простий, але ефективний інструмент додає додатковий рівень контролю. Він допомагає відстежувати підозрілі дії та потенційно шахрайські транзакції. Це надійний союзник у боротьбі з крадіжками персональних даних та несанкціонованими покупками.

 • Використовуйте технологію розпізнавання пристроїв

Ви коли-небудь чули про цифрового вишибалу біля ваших віртуальних дверей? Технологія розпізнавання пристроїв - це саме те, що вам потрібно. Вона розпізнає і позначає підозрілі пристрої або IP-адреси, які намагаються отримати доступ до вашого сайту. Це як мати охоронця, який запам'ятовує та ідентифікує потенційних порушників спокою. Ця технологія відіграє вирішальну роль у запобіганні повторним атакам і шахрайській поведінці.

 • Навчіть свою команду

Ваша команда — це передова лінія захисту від шахрайства. Навчити їх - це все одно, що дати їм інструкцію супергероя. Навчіть їх розпізнавати тонкі ознаки потенційного шахрайства, особливо під час взаємодії з клієнтами. 

Ознайомте їх з протоколами обробки підозрілих транзакцій або запитів клієнтів. Добре поінформована команда — ваш найкращий актив у підтримці безпечного онлайн-середовища.

 • Захистіть платіжні шлюзи

Подумайте про свій платіжний шлюз як про сховище, де ви зберігаєте своє цифрове золото. Вибір безпечного платіжного шлюзу гарантує безпеку платіжної інформації ваших клієнтів. Це все одно, що мати надійну кур'єрську службу для цінних посилок.

Майбутні тенденції в боротьбі з шахрайством

Існує кілька нових тенденцій, про які варто згадати. Вони формують майбутній ландшафт запобігання шахрайству. Пропонуємо вашій увазі огляд:

 • Передові технології. Організації використовують ML, AI та аналітику даних для ефективної боротьби з шахрайством. Ці технології покращують здатність виявляти закономірності та аномалії. Вони дозволяють виявляти потенційно шахрайські дії в режимі реального часу.
 • Зростання технічної підкованості шахраїв. Оскільки шахраї використовують більш сучасні технології, боротьба з фінансовими злочинами посилюється. Для протидії цим загрозам необхідно використовувати нові стратегії. Особливо це стосується боротьби з відмиванням грошей.
 • Еволюція онлайн-шахрайства з особистими даними. У майбутньому очікується еволюція та потенційна інтенсифікація шахрайства з персональними даними в Інтернеті. Крадіжка персональних даних стане головною битвою в міру того, як наше життя буде ставати все більш цифровим.

Висновок

На закінчення, ландшафт управління шахрайством змінюється щодня. Це вимагає від організацій проактивного підходу для захисту своїх активів і збереження довіри. Ключові моменти включають:

 • Проактивні підходи. Стратегії запобігання шахрайству до того, як воно станеться. Вони використовують передові інструменти оцінки ризиків, моніторинг у реальному часі та методи перевірки особистих даних.
 • Реактивні заходи. Організації повинні підготуватися до ефективного реагування на інциденти, які відбуваються зараз. А також враховувати уроки, винесені з минулого досвіду.
 • Стратегії пом'якшення наслідків. Ефективні стратегії пом'якшення наслідків повинні доповнювати проактивні та реактивні заходи. Наголошуючи на міцній організаційній культурі протидії шахрайству та ретельному аналізі потенційно шахрайських дій.
 • Майбутні тенденції. Майбутнє управління шахрайством полягає у впровадженні нових технологій, включаючи машинне навчання, штучний інтелект і предикативну аналітику. Організації повинні очікувати та протидіяти адаптивным методам шахраїв.

У світлі цих міркувань, організаціям рекомендується зберігати пильність. Впроваджувати стратегії боротьби з шахрайством, що розвиваються, та розвивати культуру безперервного вдосконалення. Будучи поінформованим та проактивним, бізнес може ефективно боротися з шахрайством. А також забезпечити безпеку своєї діяльності.